Квіти орігамі з паперу як зробити прості і красиві квіти своїми руками

Великий вибір ідей щодо складання квітів з паперу в техніці орігамі. Легкий майстер-клас для початківців з фото і детальним описом всіх етапів складання орігамі своїми руками.

Орігамі – це вид японського мистецтва. Здавна японці використовували амулети, які були складені з паперу, для захисту від темних сил, демонічних створінь і для залучення удачі, багатства. Цей вид складання паперових фігурок з часом освоїли і європейці.

При цьому майстри можуть працювати з самими складними схемами, а новачки починають з більш простих способів складання паперу. На фото орігамі квіток можна побачити, наскільки цікавим виходить результат.

Історія орігамі

Як відомо, батьківщиною цього мистецтва прийнято вважати Японію. Саме тут мистецтво досягло значного рівня розвитку. Але китайці, німці та іспанці теж іноді використовували орігамі. Традиції складання паперу в цих країнах не отримали такого розвитку. І тому при згадці батьківщини цього мистецтва все згадують саме про Японію.

Примітно, що орігамі стало значною частиною японської культури вже в період Хейан. Самураї використовували орігамі в якості значущого подарунка товаришам, а красиво складені аркуші паперу активно використовували під час святкування весіль. І вже в 1960 році орігамі було зведено в ранг міжнародного мистецтва.

Есидзава Акіра: історія знаменитого майстра

Люди, які серйозно цікавляться орігамі, просто не можуть не знати цього імені. Ця людина є видатним майстром, який вніс великий і значимий внесок у розвиток мистецтва складання фігурок з паперу.

Містера Есидзаву по праву вважають піонером більшості методів, використовуваних для складання фігурок. Оскільки саме йому довелося на власному досвіді доводити, що всі вони можуть бути використані в подальшому. Найбільших успіхів майстер зумів домогтися в техніці, що отримала назву мокре складання.

Види і техніки орігамі

Процес складання будь-якої моделі необхідно спершу записати. Зрозуміло, мова йде не про записи словами. Для позначення використовують певні знаки, які є універсальними. Саме з їх допомогою вдається записати процес складання у вигляді креслень, які потім і слід використовувати для роботи.

Цю систему знаків придумав містер Есидзава. І на сьогоднішній день види і схеми для складання квіток активно використовуються. Широко відомо про таких техніках складання паперу:

 • модульне орігамі;
 • просте орігамі;
 • складання по паттерну;
 • мокре складання.

Примітно, що про існування останнього згаданого способу складання паперу відомо лише деяким майстрам. Оскільки більшість людей, які захоплюються цим мистецтвом, воліють використовувати просте або модульне орігамі.

Схеми для орігамі: квіти

У цій техніці можна скласти різноманітні фігурки. Звичайно, вони можуть відрізнятися за рівнем складності. Однак, існує кілька різних способів скласти одну і ту ж фігурку. Тому кожен початківець майстер зможе без проблем вибрати щось для себе.

Але, звичайно, починати краще з більш простих фігур. Найоптимальнішим варіантом є складання фігурок квітів. Можна зробити фігурку троянди або лілії. Все залежить від того, який саме квітка більше сподобається майстра.

Папір для орігамі: важливість вибору

Перш ніж приступити до складання фігурок, слід вибрати папір, з якою буде працювати майстер. Адже постає питання про те, з чого можна зробити орігамі квітка? Це дуже важливий момент.

Оскільки вибір паперу безпосередньо впливає на те, який остаточний вигляд буде мати модель. Сам процес моделювання теж можна як полегшити, так і ускладнити, вибравши ту чи іншу папір.

Новачкам достаточно запам’ятати лише те, що для складання їм підійде папір, яку зазвичай використовують для принтера. Папір понад 100 г/м2 необхідна для тих, хто збирається працювати в техніці мокрого складання.

Щоб максимально спростити собі роботу, можна придбати папір ками. Вона продається вже розрізаної на квадрати. Такий папір є легшою, ніж принтерний, тому її можна використовувати для моделювання багатьох фігурок.

Формат паперу для орігамі

Здавалося б, що можна заспокоїтися, вибравши папір для роботи. Але є ще один важливий аспект, про який багато хто забуває. Особливо, на початкових етапах. Адже для роботи можна використовувати не тільки стандартний формат паперу.

Деякі майстри воліють працювати з прямокутними листами формату A. Все залежить від того, з яким форматом майстру легше працювати. Суворих обмежень в даному випадку немає.

Додаткові матеріали для роботи

Зазвичай для складання фігурок в техніці орігамі не потрібні додаткові матеріали. Але фігури квітів – це виняток. Оскільки в даному випадку виникає необхідність створити фігурку, яка буде максимально схожа на оригінал. Тому доведеться запастися всім необхідним заздалегідь:

 • герберная дріт, перетин якої не менше 0,5 мм;
 • тейп-стрічка;
 • ножиці;
 • кусачки;
 • олівець або зубочистка.

Зверніть увагу, що важливо правильно вибрати дріт, щоб з нею було зручно працювати. Вона не повинна бути занадто товстою.

Роза: сама проста техніка

Тепер настав час поговорити про схеми кольорів. Найпопулярнішою фігуркою є троянда. Є чимало способів складання цієї постаті, але ми розглянемо найбільш простий:

 1. Складіть двічі квадратний аркуш паперу навпіл.
 2. Розгорніть верхній шар того квадрата, який вийшов менше, щоб утворився трикутник.
 3. Виконайте те ж саме з іншим квадратом.
 4. Нижні кути загорніть наверх.
 5. Розправте кути, щоб вийшов квадрат, і відігніть верхню частину. Конструкція буде нагадувати будиночок.
 6. Переверніть заготовку, і повторіть дії, описані в попередньому пункті.
 7. Розгорніть нижню частину, переверніть квадрат і загорніть всі його чверті.

Тепер треба просто розправити пелюстки і за допомогою олівця або зубочистки закрутити їх, щоб троянда виглядала презентабельно.

Ромашка: секрет красивої квітки

Покрокова інструкція як зробити квітку своїми руками досить проста. Але тепер слід дізнатися ще одну маленьку деталь. Щоб паперова ромашка вийшла дійсно красивою і була схожа на справжній квітка, необхідно забезпечити її великою кількістю пелюсток.

Необхідно скласти ромб в трикутник, щоб підстава фігури виявилося вгорі, а потім потрібно загнути його боки у напрямку від вершини – це і буде пелюстка. Чим більше таких пелюсток, тим краще. Потім можна буде з допомогою клею закріпити фігуру на щільному підставі, щоб вона виглядала об’ємною.

Паперові тюльпани

 1. Розмітьте квадратний аркуш паперу згинами і центральними осями, щоб з них можна було сформувати трикутник.
 2. Кути, розташовані біля основи, відігніть з обох сторін.
 3. Перелистните один із сегментів справа наліво.
 4. Боки утворився ромба підверніть до середини, попередньо їх заправивши.
 5. Розгорніть другий шар ромба і виконайте все те ж саме з цією частиною фігури.
 6. Сформуйте бутон і зігніть в сторони пелюстки.

Фігурка «Ірис» з паперу

З паперу вирізати шестигранник. Зробіть на ньому розмітку по діагоналях, а потім складіть з нього чотирикутний пелюстка. Його кути необхідно відігнути усередину.

Сформуйте пелюстки, розпрямивши кожен трикутник. Відверніть його на 90 градусів у напрямку вниз, щоб можна було поставити бутон вертикально, який необхідно потім розправити.

Фіалка з паперу

 1. Виріжте з паперу п’ятикутник.
 2. Розмітьте його центр і діагоналі.
 3. Зберіть пелюстка, який за формою нагадує ромб. Збирайте його таким чином, щоб з лівого боку виявився один внутрішній загин, а з іншого – два.
 4. Відігніть правий край на 1 см через всі шари.
 5. Зробіть те ж саме з іншого боку.
 6. Затисніть підставу квітки, розгорнувши всі пелюстки вниз.
 7. Перейдіть квітка, тримаючись за основу, щоб надати йому форму.
 8. Загніть зовнішні і внутрішні кути, щоб пелюстки придбали красиву форму.

Лілія: проста схема складного квітки

Щоб квітка вийшов ще кращим, і його не довелося прикрашати, можна використовувати у процесі роботи папір ками, забарвлену в техніці омбре. Сама ж технологія і зовсім простіше простого:

 • сформуйте з паперу багатошаровий ромб;
 • розгорніть бічний кут;
 • виконайте це з усіма сторонами;
 • переверніть заготівлею рівною стороною до верху;
 • зігніть верхній кут вниз;
 • довгі «ніжки» загніть вгору;
 • складіть їх боки і знизу відігніть верхню частину;
 • розправте бутон.

Для того щоб розправити бутон було простіше, можна скористатися олівцем або зубочисткою. Використовуючи такі прості схеми квіток для початківців, можна створити навіть красиву лілію.

Декоративні букети з паперу

Навчившись складати квіти у будь-який з запропонованих технологій, майстер зможе спробувати свої сили у складанні з них композицій. Такі вироби можна буде використовувати не тільки в якості сувенірів.

Паперовий букет можна піднести як подарунок на будь-яке свято. Але необхідно опрацювати цю композицію і прикрасити її, щоб вона виглядала красивіше і нагадувала справжній букет.

Панно з квітів

Ще один спосіб застосування виробів з паперу – це декоративне панно. Але слід пам’ятати про те, що для нього буде потрібно велику кількість виробів. Якщо для складання букета може знадобитися всього лише кілька кольорів, то для панно – кілька десятків.

До того ж, важливо заздалегідь намітити розташування всіх фігур. Тому такий варіант застосування паперових квітів підходить досвідченим майстрам, які вже навчилися робити панно.

Фото квітів орігамі з паперу