Красивий декор штор своїми руками (120 фото ідей) – покрокова інструкція як прикрасити і оформити штори

Огляд ідей для незвичайного декору штор своїми руками. Кращі ідеї щодо вибору елементів для декорування, а також фото готових варіантів з описом від дизайнера.

Оновити інтер’єр нескладно не вдаючись до трудомістких ремонтних робіт. Досить змінити зовнішній вигляд штор, доповнивши їх саморобними декоративними елементами.

Декоративні доповнення можуть нести не тільки естетичну, але й практичну функцію. Оригінальні аксесуари, які мають подвійне призначення, застосовують при бажанні змінити геометрію гардин і портьєр.

Важливо ретельно продумати дизайн декоративних елементів з урахуванням стилю і колірної гами самих штор і приміщення в цілому.

Основні правила декору штор

Розглядаючи різні ідеї декор штор своїми руками, корисно взяти на озброєння основні правила його застосування.

Саме головне правило полягає в тому, що основну увагу повинно бути зосереджено на портьєрах. Тому фахівці настійно рекомендують уникати масивних і помітних варіантів прикраси шторних комплектів.

Особливу увагу треба приділити колірній гамі, прийнявши до уваги правила поєднання кольорів. Прикраси не повинні явно виділятися на фоні штор, або помітно відрізнятися від них за кольором.

Всі декоративні деталі в обов’язковому порядку повинні підкреслювати загальний стиль дизайну приміщення. Повною мірою це правило застосовується і до доповнення завіс в кімнаті.

Сміливі експерименти допустимі, але простіше піти по простому шляху і взяти за основу готові рішення, вивчивши фото декору штор.

Популярні варіанти декору

Проявивши творчий підхід, можна придумати оригінальні рішення для обробки гардин або штор. На етапі планування рекомендується розглянути найбільш прості і затребувані способи прикраси штор, які нескладно змайструвати своїми руками.

Підхоплення

найпростішим і функціональним способом оновити дизайн штор у вітальні, спальні або кухні служать підхоплення. Конструкція їх проста: гак, закріплений на стіні, і безпосередньо сам підхоплення. Це найпопулярніший декор штор тканиною, нескладний у виконанні.

Застосування підхватів позбавляє від необхідності розсовувати портьєри, і дає можливість змінити їх геометрію.

На практиці легше всього змайструвати текстильні підхоплення з тасьми, стрічки або зшити з відповідного за кольором матеріалу.

Крім того, неважко виготовити стильні підхоплення з м’яких іграшок. Такий декор дитячих штор гармонійно доповнить інтер’єр дитячої кімнати.

В спальні прикрасити текстильні підхоплення неважко ніжними штучними квітами з тканини, а для кухонного приміщення доречно застосувати в якості цього доповнення чашки без дна.

Банти

Незважаючи на уявну простоту, подібне прикраса ефектно доповнить фіранки в приміщенні будь-якого призначення. Важливою перевагою цього стильного елемента служить простота його виготовлення.

Банти неважко використовувати для кріплення портьєр до карнизу. При цьому ними зручно замаскувати пластикові або металеві кріплення, текстильні петлі, а також просто прикрасити ламбрекен або волани.

Для роботи можна застосувати залишки портьєрної тканини або контрастне полотно. Бант неважко доповнити намистинами, стрічкою або тасьмою.

Кисті і бахрома

Найбільш затребуваний подібний декор штор в оформленні сучасного інтер’єру. Однак це зовсім не означає, що бахромою або красивими кистями не можна оживити штори в іншому дизайні приміщення.

Штора, знизу обладнана бахромою, доречна в будь-якому інтер’єрі. Доповнити штори з пензлями або бахромою неважко парою декоративних подушок з аналогічною обробкою.

Квіти

Вдалим рішенням для шанувальників флористичного прикраси інтер’єру служать окремі квіти, букети і навіть цілі квіткові композиції.

Квітковий декор доречний в оформленні кімнати для дівчини або дівчинки-підлітка, в спальні і навіть на кухні, якщо вона оформлена в стилі прованс.

Квіти можна самостійно змайструвати з тканини, шкіри або взяти за основу готові інтер’єрні букети, доповнивши їх на свій смак.

Намисто

Позитивні відгуки про декор штор нерідко заслуговують на завіси, прикрашені намистом. Готові або саморобні намисто активно застосовують як у якості підхватів для гардин і портьєр, так і для додаткового прикраси.

Для важких полотен розумно підібрати великі намистини, а для ніжних гардин і невеликі прозорі варіанти.

Магнітні підхоплення

В якості сучасного варіанту оформлення штор зручно застосувати пару магнітів, сполучених тасьмою, стрічкою, шнуром або смужкою тканини.

Це дозволить зафіксувати штори і одночасно прикрасити їх. Зовнішній вид магнітних підхватів може бути самим різним, а для кріплення декору до магнітній основі неважко застосувати універсальний клей.

Прикраси для тюлю

При бажанні освіжити гардини з тюлю можна застосувати кілька способів прикраси ніжного матеріалу.

Для терплячих рукодільниць підійде метод вишивки. Це дозволить прикрасити гардину за допомогою кольорових ниток. За основу для кольорової вишивки неважко взяти наявний на матеріалі малюнок, або придумати свій варіант.

В якості оригінального декору штор для кухні можна використовувати вишивку чашечки кави, соняшників або ромашок. Для спальні підійде трояндочки, а для дитячого сердечка або вишеньки.

Крім ниток для вишивки нерідко застосовують атласні стрічки, але важливо підібрати тюль з великими отворами-осередками.

Для прикраси також неважко використовувати ніжні бантики з атласу або готові елементи декору з магазину.

Прикраси для портьєр

Для портьєр одним з важливих критеріїв вибору декору служить якість і фактура портьєрної тканини. Щільні натуральні полотна дозволяють застосувати масивні прикраси і широкі підхоплення, доповнені бахромою.

Легкі портьєри розумно доповнити атласними стрічками, тонкої тасьмою або намистом.

При розробці дизайну саморобних прикрас для шторних композицій важливо врахувати не тільки загальний стиль і колірну гамму, але і призначення приміщення.

В спальні або дитячій доречні метелики, сердечка або трояндочки, а для кухні тематику декору слід трохи змінити у відповідному напрямку. Кухонні шторки гармонійно доповнять практичні магнітні підхоплення.

Дитячі штори нескладно прикрасити яскравими аплікаціями в тематиці, відповідної віку і статі дитини. Це можуть бути зірки, букви або цифри.

Сучасний декор штор

Популярні сучасні рулонні штори при бажанні теж нескладно доповнити оригінальними декоративними деталями.

Декор рулонних штор повинен відповідати певним вимогам, а саме не перешкоджати повноцінної експлуатації шторки. Тому важливо використовувати міцно закріплені деталі при оформленні основного полотна, наприклад, вишивку або художній розпис спеціальними фарбами.

При бажанні полотно рулонної шторки нескладно прикрасити вишивкою ручної як по всій площі, так і по нижньому краю.

При оформленні сучасного інтер’єру в першу чергу цінується оригінальність декоративних деталей як віддзеркалення індивідуальності власника приміщення або майстра, що виготовило декор.

Незвично виглядає поєднання деталей з натуральної шкіри в комплекті з лляними, напівшерстяні або парчовыми тканинами.

Не менш ефектно можна прикрасити гардини з шовку підхватами з джинсового матеріалу або рогожки.

Металеві або скляні деталі, що мають незвичайну геометричну форму, при нестандартному підході допоможуть створити ексклюзивний арт декор штор.

Контрастні деталі при прикрасі однотонних портьєр рекомендується підкреслити домашнім текстилем у вигляді серветок, скатертини або подушечок.

Змінити дизайн комплекти штор допоможе ламбрекен асиметричної форми, вузлові підхоплення з міцного шнура, оригінальні намиста.

Саморобні аксесуари

Проявивши нестандартний підхід до оформлення інтер’єру, можна використовувати для прикраси штор текстильні елементи у вигляді бантів або підхватів, кисті і бахрому, намиста і оригінальні ланцюжка, декоративну тасьму і шнури, атласну стрічку і ручну вишивку.

Ефектно задрапірувати штори можна саморобними підхватами, прикрашені натуральними каменями або їх імітацією, металевими деталями незвичайної форми, плетеними з джуту кісками, шкірою і бісером.

Виготовлення шторного комплекту є трудомістким процесом, що вимагає певних навичок, а створити елементи декору під силу будь-якому починаючому майстрові.

Фото декору штор