Коробка своїми руками – ідеї створення та декору коробок своїми руками

Майстер-клас для початківців щодо створення коробки своїми руками поетапно. Легкі схеми, а також фото готових ідей від майстринь з описом і схемами складання.

Коробка — універсальний повсякденний предмет. Коробки використовуються для пакування того чи іншого предмета, для зберігання речей, декоративні коробки для подарунків…

Найчастіше ми звикли бачити прості коробки зі звичайного коричневого картону, але в інтернеті можна побачити різні фото гарних коробок, як для подарунків, так і для використання в повсякденному житті. Коробку на різну тематику можна зробити і самостійно своїми руками, будь-якого дизайну і призначення.

З чого зробити коробку

Самим популярним і простим матеріалом для виготовлення коробки вважається картон. Також зробити коробку можна в техніці орігамі з паперу, такі коробочки в основному роблять невеликими для декору або зберігання дрібних предметів. Як варіант, коробку можна зшити з фетру.

Для більш простого варіанту виготовлення подарункових і декоративних коробок можна використовувати старі, непотрібні коробки з-під взуття, памперсів, праски, пилососи…), просто задекорувати їх.

Для декору коробок часто використовують подарунковий папір, старі газети, текстиль (джинса, велюр, фетр), вовняні нитки, шпагат, кольоровий папір, а також різні стрічки, бантики, намистини, декоративні камінці, мушлі… Декор коробки залежить від того, для чого коробка призначена.

Оригінальна коробка з картонного стаканчика

Один з цікавих варіантів, як зробити коробку своїми руками, для невеликого, легкого предмета — це взяти за основу звичайний паперовий стаканчик. Для того, щоб її зробити знадобиться: картонний склянку об’ємом 250 мл і ножиці (стаканчик можна взяти і іншого об’єму).

План роботи створення коробки для зберігання своїми руками:

 • Акуратно зрізати верхній обідок у склянки.
 • Зробити уздовж склянки 8 надрізів до половини, щоб відстань між ними було приблизно однакове.
 • Кожен надрізаний прямокутник загнути всередину і розправити назад, повинна вийде чітка лінія згину.
 • По черзі кожен прямокутник загорнути, щоб вийшла кришка коробочки.
 • Останній прямокутник потрібно акуратно заправити під перший, щоб кришка закрилась.

В такій коробочці можна зберігати невеликі милі дрібнички або використовувати для пакування подарунка. Коробку можна прикрасити за бажанням різними предметами: стрічки, мереживо, кавові зерна…

Коробка в техніці орігамі

Орігамі — популярний вид виробів з паперу на найрізноманітніші теми. В інтернеті можна знайти і майстер-класи по коробках своїми руками і докладні інструкції, як зробити красиву коробку з паперу в техніці орігамі. Так як коробка виготовляється з паперу, то в ній краще зберігати легкі предмети.

Коробка зроблена в даній техніці може бути різних розмірів, їх можна використовувати як в домашньому використанні, наприклад, для зберігання серветок, біжутерії, так і в якості подарункової упаковки.

Подарункова коробка-серце

Дана коробка підійде для підношення подарунка коханій людині. Коробку можна зробити будь-якого розміру, при цьому не потрібно особливих навичок і умінь. Для складання такої коробки потрібно:

 • ватман;
 • клей ПВА;
 • ножиці;
 • простий олівець;
 • червона кольоровий папір;
 • тонка атласна стрічка.

План роботи:

На ватмані намалювати 2 серця (одне повинно бути трохи більше за розміром), якщо намалювати не виходить, то можна роздрукувати шаблон з інтернету і з нього вирізати 2 серця.

Вирізати з ватману 2 рівні вузькі смужки, по довжині як периметр кожного серця (для бічних стінок кришки) і 2 смужки по ширше (для бічних стінок основи коробки).

На кожній із смужок по всій довжині вирізати невеликі зубці, таким чином буде простіше приклеїти їх.

Вузькі смужки приклеїти по лінії до серця побільше, а широкі смужки — до серця меншого розміру. Сердечка обклеїти червоним папером з усіх боків.

серце меншого розміру покласти подарунок і накрити іншим серцем. Для того щоб кришка трималася щільно, то можна обв’язати красиво атласною стрічкою. Також з атласної стрічки зробити невеликі бантики і приклеїти в доволі порядку по периметру коробочки.

Декоративна коробка-піраміда

Дуже оригінально і цікаво виглядає зроблена своїми руками коробочка у вигляді піраміди. Для виготовлення варто підготувати:

 • ножиці;
 • простий олівець і лінійку;
 • блюдце або десертну тарілку;
 • цупкий папір;
 • дирокол;
 • шпагат.

План дій по роботі:

З паперу вирізати квадрат зі стороною приблизно 20 див. Квадрат розділити на 9 рівних частин-квадратиків, для цього потрібно провести 4 прямі лінії.

Посередині кожної сторони великого квадрата зробити відмітку. У тих маленьких 4-х квадратах з відміткою намалювати трикутник.

Прикласти до сторін трикутника блюдце, обвести олівцем. Акуратно вирізати по лініях, повинна вийде фігура схожа на квітку.

Рівно зігнути частини по всіх прямих лініях, таким чином утворюється пірамідка. З допомогою діркопробивача у верхівках ребер піраміди зробити отвори і протягнути в них шпагат, зав’язати на бантик отриману коробочку-пірамідку.

Нова коробка зі старої непотрібної коробки

У кожному домі є не одна непотрібна стара коробка, яку шкода викинути і вона лежить порошитися на балконі або десь в шафі…

А адже з неї можна зробити нову, оригінальну і гарну коробку для зберігання особистих речей або навіть декоративну для подарунка. Є маса різних варіантів з допомогою яких матеріалів можна перетворити старі коробки.

Оригінальна коробка з плетеного светра і непотрібною коробки

Для такої цікавої коробки знадобиться:

 • коробка з-під памперсів;
 • старий светр в’язаний;
 • нитки і голка;
 • ножиці, канцелярський ніж;
 • клейовий пістолет і стрижні до нього;
 • широкі атласні стрічки.

Покрокова інструкція:

З коробки зрізати верхівку. На коробку надіти светр, таким чином щоб була покрита вся коробка, зробити позначки де відрізати, головне залишити 3-4 см довжини светри на запас.

Акуратно обрізати светр до потрібних розмірів і знову одягнути на коробку. Запас тканини загнути всередину і приклеїти за допомогою клейового пістолета.

З атласної стрічки вирізати ручки бажаного розміру і пришити по боках коробки.

В коробці можна зберігати самі різні предмети: текстиль, іграшки, журнали та канцелярію…

Фото коробки своїми руками