Ключниця своїми руками – 90 фото кращих ідей і майстер-класів

Покрокова інструкція створення красивої ключниці в домашніх умовах своїми руками. Фото красивого дизайну і незвичайного оформлення.

«Театр починається з вішалки», а затишний будинок — з ключниці. Ключниці, як предмет інтер’єру, прийшли до нас з європейського дизайну і так полюбилися, що стали об’єктом для творчості.

Здавалося б, у ключниці цілком утилітарне призначення — вона позначає місце, куди ви кладете ключі. Якщо постійне місце для ключів не організовано, кожен раз у нас виникає свіжа ідея, куди їх покласти, повернувшись додому. А вранці, перед виходом з будинку, ми починаємо судомні пошуки, намагаючись пригадати, куди поклали їх на цей раз.

Ваза для ключів

Для початку непогано просто поставити на поличку при вході якусь миску (миску, невеличку вазочку), в яку можна кидати ключі і різні дрібниці. Так ми хоча б вирішимо проблему щоденного пошуку ключів. Але можна піти далі і зробити ключницю частиною декору передпокою.

Гачки як система зберігання

Звичайно, у нас є не один ключ, а зв’язка з декількох ключів на кільці, часто це кілька низок (комплект від будинку і від офісу, ключі від гаража або від дачі), а якщо в будинку кілька членів сім’ї — кількість в’язок ключів збільшується в рази.

Найпростіше упорядкувати їх зберігання можна системою з гачками. А ось як буде виглядати ця система — справа смаку і свобода для польоту творчої думки. З чого ж можна зробити ключницю?

Палиці і сучки

Ідеї, як зробити ключницю, нам підкаже сама природа. Звичайна палиця з намотаною на неї дротом, загнутої у вигляді гачків — чим не варіант?

Палицю ви можете принести з прогулянки, дріт напевно знайдеться в господарстві. Ви можете залишити палицю в природному вигляді або зняти кору і трохи пройтися шкуркою.

Якщо в будинку є діти, можна запропонувати їм пофарбувати гуашшю різні відрізки палиці, щоб кожен член родини знав, який гачок призначений для його ключів.

Якщо побродити по лісі, то ви наберете багато паличок «з носом», як у Буратіно. Відпилявши невеликі відрізки від різних гілок з сучками, можна зібрати ціле панно, прикрутивши їх саморізами на готову дошку. Обробіть гострі краї сучків наждачним папером, щоб, тікаючи в поспіху на роботу, не подряпатися.

Винні пробки

Коркове дерево чудово по своїм властивостям і текстурі. Один мінус, у нас воно не росте. Але якщо ви не викидаєте винні пробки і вже накопичили певний їх кількість, можна зробити чудову ключницю.

Купіть спеціальні гачки-саморізи (їх ще називають гак-півкільце) — вони являють собою саморіз, у якого замість капелюшка півколо, і його використовують як гачок.

Такі гаки бувають різних розмірів і товщини, для нашої мети підійдуть самі скромні. Їх легко вкрутити в пробку, як штопор, без допомоги інструментів.

Щоб зробити красиву ключницю, вам не потрібна інструкція. В залежності від кількості пробок і вашої фантазії, ви можете просто наклеїти на підготовлену дошку кілька пробок вертикально, гачками вниз, так і скласти цілу композицію з пробок у вигляді панно або якоїсь фігури, а гачки вкрутити вже готову ключницю в хаотичному порядку.

Різноманітність гачків

Якщо від побаченого кількість будівельних аксесуарів ваші очі розбігаються в різні сторони — не обмежуйте себе. Накупите готових меблевих гачків різних форм і забарвлень і прикрутіть їх за допомогою дрібних саморізів на одну поверхню (як варіант, на дерев’яну дошку).

В цьому випадку не потрібен суворий шаховий порядок, розташовуйте гачки хаотично, але все ж враховуйте довжину зв’язки ключів, щоб згодом вони не плуталися.

Ключниця-органайзер

Дуже зручно поєднати ключницю і органайзер. Якщо у вас знайдеться кілька дощечок та інструменти, ви можете зібрати поличку, на яку зручно кидати різні дрібниці, під поличкою можна розташувати ряд гачків, в комплект можна додати дошку для записів крейдою або металеву дошку з магнітиками, щоб залишати один одному повідомлення перед відходом або писати собі «нагадувалки».

І зовсім без гачків

Ключницю можна зробити і зовсім без гачків, використовуючи магніти. Це ще й зручніше, адже вам не потрібно старанно потрапляти кільцем на гак, ви просто притискаєте ключ до магніту.

Якщо вам вдасться придбати магнітну смугу (такі власники використовують для зберігання ножів), ви можете прикріпити її, як елемент великого органайзера.

Брелоки замість гачків

У продажу є різні ключниці, в яких брелок виступає у ролі частини загальної картини, і вставляється в неї, як пазл. Самим виготовити такі штучки не так просто, для цього потрібні фанера, лобзик, а також вміння ним користуватися, але є кілька варіантів, для яких вони не потрібні.

Конструктор ЛЕГО

як брелоків можна використовувати деталі конструктора ЛЕГО, просвердливши в них отвір для кільця, на якому буде висіти зв’язка ключів. Закріпіть на стіні пластину для ЛЕГО і нехай кожен член сім’ї обере свій колір деталі для своїх ключів.

Прийшовши додому, ви просто прикріплюєте деталь конструктора до дошки. А вільне місце можна використовувати для створення мозаїк або написів. Так ви можете змінювати дизайн ключниці так часто, як тільки захочете.

Щілини замість магнітів

Якщо у вас є достатньо широкий брусок і пила, ви можете виготовити оригінальну ключницю, яка не вимагає ні крючков, ні магнітів. З цим впорається навіть дитина шкільного віку. А наше покрокове керівництво по виготовленню ключниці своїми руками вам допоможе.

Візьміть готовий дерев’яний брусок. Уявіть, що ви збираєтеся відпиляти шматочок бруска. Але не доводьте пропив до кінця, залишивши приблизно 1 див. Пропиляєте один і той же розріз кілька разів, щоб трохи його розширити.

З допомогою наждачного паперу обробіть пропив, щоб він став гладким, і деревина не чіплялася. Таких пропилів потрібно декілька, в залежності від кількості ключів. Відповідно до суворої геометричністю бруска краще зробити пропили на однаковій відстані, симетрично відступивши від краю.

Готовий брусок закріпіть на стіні, повернувши пропилами до себе. Залишається подбати про те, щоб у ваших ключів брелоки були на мотузочці. Брелок залишиться зверху на бруску, як на поличці, а мотузочок прослизне у пропив.

Брелоки у вигляді маленьких м’яких іграшок або хутряних м’ячиків вишикуються на поличці, коли вся сім’я збереться будинку, і будуть виглядати дуже мило.

Тенісний м’яч

до Речі, про м’ячах. Якщо у вашому будинку є завзяті тенісисти або ви просто любите спорт, витратьте кілька тенісних м’ячів на оригінальну ключницю. М’яч, надрізаний посередині, чудово затискає дрібні предмети, у нього зручно встромляти ключі.

А якщо проявити фантазію, його можна анімувати: намалюйте на м’ячі очі і ніс, різна форма брів допоможе зобразити різний настрій, а ключ зі звисаючим брелоком, стирчить «з рота» додасть вашому зеленому другу хвацький вигляд.

Будиночок для ключів

В інтернеті ви знайдете безліч оригінальних фото ключниць. Звичайно, можна просто купити готову, варіантів маса. Але набагато приємніше зробити цю штучку самому. Адже саме такі дрібниці створюють атмосферу затишку.

Дотримуючись простого майстер-класу по виготовленню ключниці своїми руками, ви проведете кілька годин у творчому занятті, а результат буде радувати вас і ваших домочадців щодня.

Для того, щоб зробити «будиночок для ключів» нам потрібно кілька дощечок і невеликий шматок ДВП або фанери. Відпиляйте 4 однакових відрізка дошки (так будиночок буде квадратним) або більше 2 довгих і 2 покороче (для прямокутного).

Зберіть каркас на саморізи. Прикрутіть задню стінку. Якщо вона з фанери, то гачки можна прикріплювати прямо на неї. На тонкий лист ДВП це незручно, тому на задню стінку ми прикрутимо горизонтально ще дві дощечки.

Задекоруємо одержаний короб в тому стилі, який краще підійде загальному стилю передпокою. Можна пофарбувати його в якийсь колір або залишити природну фактуру деревини, посиливши її морилкою або зачернив її газової пальником.

Можна розписати її вручну акриловими фарбами або використовувати готову картинку в техніці декупаж. Все залежить від ваших уподобань. У готову ключницю прикрутимо кілька гачків, що підходять за стилем, і наш будиночок для ключів готовий.

Не шкодуйте часу на створення затишних дрібниць. Адже саме з них складається життя.

Фото ключниці своїми руками