Клумба з каменів своїми руками: ТОП-100 фото прикладів красивого дизайну

Великий вибір по оформленню сучасної клумби з каменів. Проста інструкція, як зробити клумбу своїми руками із застосуванням сучасних ідей і тенденцій від садівника.

У наш вік урбанізації міське середовище перенаселена. Ця проблема підводить багатьох набувати друге житло — дачні будинки, котеджі, садиби з ділянками не тільки для вирощування овочів і фруктів, але і для створення невеликих садків.

Потреба в них більше не є предметом розкоші. Люди бажають вибратися з «кам’яних джунглів» і зблизитися з живою природою. Грамотно і продумано, з комфортом організувавши свою ділянку, можна створити кращі умови для відпочинку дорослих і повноцінного розвитку дітей.

Ще в 17 столітті Петро Перший привіз з Європи моду на ботанічні оранжереї, парки з гравійними доріжками і клумби з живоплотами. З тих пір квітники були і залишаються одним із самих популярних прикрас прибудинкових ділянок.

Нижче розповідається про всіх можливих типах клумб з каменів на дачі. В залежності від складу рослинності, типу ділянки, його форми вони бувають найрізноманітніші.

Альпінарій

Альпійська гірка — тип клумби, на якій ростуть квіти альпійської і субальпійською зони і литофиты (петрофіти), вміють виживати в скельному і кам’янистому грунті. У центрі альпінарію поміщають валун, навколо — більш дрібні камінчики, між ними насипають грунт і розсаджують квіточки.

Для малих альпінаріїв беруть гацании, молодило, портулак, гипсофилу, лобулярию, лобелію і інші квіти, яких не турбує нестача вологи.

Однією з різновидів альпійської гірки є чеська качалка, коли клумби декоруються встановленим на ребро плитняком.

Водна клумба

Маленький садок з невеликою водоймою, обрамлений камінням. В ньому ростуть декоративні водні гідрофіти, а поруч — прибережні або болотні форми. До квітника підходять доріжки, навколо можна встановити лавочки.

Декоративний город

Цей міні-ділянка складається з грядок суворої геометрії. На ньому ростуть і овочі, і квіти. Іноді огороджується бордюром з чагарників стриженого самшиту. Грядки в такому городі виконують у вигляді візерунків, доріжки з гравію.

Рокарій

Кам’янистий сад, кам’яниста гірка — ділянка, велика площа поверхні якого зайнята великими каменями. В ньому ростуть сланкі чагарнички, іноді вересові, почвопокривні, подушкообразные рослини. Камені укладаються паралельно один одному або хаотично.

Гравійний сад

Представляє собою посипану гравієм майданчик з посадками низькорослої степової або гірської рослинності. На відміну від попередньої красивою клумби, в ньому великі камені не використовуються, тільки галька, щебінь, гравій. За ним достатньо мінімального догляду: прибирання листя та видалення бур’янів.

Однорівнева клумба

найпростіший спосіб самостійно створити кам’яну клумбу – захистити матеріалом невелику земельну ділянку. Викласти огорожу можна в один або декілька шарів, скріплених або не закріплених цементним розчином.

Висока клумба

Оригінальний і стильний спосіб декору. Проектується з клумб, поставлених на різні рівні, що створює допоміжні майданчики для розсади. Оптимальна для ділянок з бідною землею, оскільки спрощує залицяння за кольорами.

Недоліком цього стильового варіанта є необхідність частого поливу рослин.

Габіони

Структури з габіону дуже поширені в пейзажному дизайні. Габіонів — це контейнер з металевої сітки, в який засипаний відповідний матеріал.

За допомогою габіону створюються квітники будь-яких обрисів і розмірів. Переваги його полягають у відмінній повітропроникності, стійкості та безпеки для екології.

Подібну композицію досить просто виготовити своїми руками взявши за основу фото клумби з каменів нижче.

Тераса

Терасований схил виконується на різних висотах і в різних химерних формах.

Японський сад

Японський сад – місце для медитацій і споглядання. Камені тут знаходяться на ключових ролях. Для облаштування беруться великі, порослі мохом екземпляри. У дендрарії мало рослин, а весь простір покривається галькою і іншими дрібними окатишами. Важливо обгородити садок живим або штучним парканчиком.

Існує достатньо природних матеріалів для оформлення клумби камінням. Зупинімо свою увагу на деяких з них.

Піщаник

Пористий і пухкий матеріал плитняк (дикун) відрізняється не дуже тривалим терміном служби. Однак, він дуже популярний. Важкі бутові шматки валунів з нього підходять для створення високих клумб, які надають ділянці цікавий вид.

Вапняк

Цей органічний камінь світлих відтінків більше всього підходить для оформлення квітників. Його цікава структура дозволяє робити оригінальні композиції. У подальшому В ньому будуть утворюватися пустоти та тріщини, які заповнюють грунтом, висаджують мох та інші низькорослі культури.

Різновидом його є травертин, в якому можна викопувати лунки для рослин. Квітка росте, щільно огортаючи собою цей камінь.

Сланець

Натуральний мінерал гнейс має здатність розшаровуватися на тонкі пластики. Крихта зі сланцю використовується також для посипання клумбочек і надає їм особливий вид.

Галька

Дрібні камінці гальки використовуються для декору відкритих майданчиків, оформлення доріжок і окантовки квіткових клумб. Галечник відрізняється приємним зовнішнім виглядом і недорогий вартістю. Для додання клумбі фортеці камені скріплюють розчином цементу.

Вулканічний туф

Продукт виверження вулканів характеризується відмінними декоративними властивостями, різноманітністю забарвлення від золотистого до рожевого і практичністю. Монументальні брили підходять для спорудження терас і клумб біля водойм.

Кварцит

Кварцит – дуже красивий, гладкий і довговічний мінерал для прикраси садової ділянки. Його відрізняє різноманітність забарвлень і вміння відбивати сонячне світло.

Цегла

Викладання декоративних куточків своїми руками часто не обходиться без силікатної або керамічної цегли. Він кладеться в хаотичному або в геометричному порядку.

Базальт

Ще одна вулканічна стовпчаста структура, що відрізняється характерними вкрапленнями. Зазвичай з нього роблять схили, спуски і тераси.

Як зробити клумбу з каменів

Про те, як зробити клумбу з каменів своїми руками покроково з фото, дивіться нижче.

Який варіант клумби прикрасять ваш садок, особливого значення не має. Важливо, як саме буде покладено камінь, щоб вона стала красивою і довговічною.

Спочатку потрібно вимити і очистити природний камінь від моху і забруднень.

Легкий, без надмірностей метод оформлення — щільне викладання каменів колом, злегка натискаючи на них.

Для конструювання високого бордюру викопують канавку 40-50 сантиметрів глибиною, шириною пропорційно використовуваному матеріалу. На дно розкочується руберойд або плівка поліетиленова, а вже на них кладеться бетонний фундамент. Для невисокого бордюру в ньому немає необхідності: підійдуть великі камені і пісок 10 сантиметрів завтовшки.

Для піщанику всередині клумби розміщується будівельна плівка.

Наступний етап — зведення стін за допомогою сухого або мокрого (з розчином) кладки. Перша передбачає установку елементів один на одного та замазку отворів сумішшю з насінням майбутніх рослин. Мокра кладка робиться на цемент з замешиванием розчину.

Необхідно зробити кілька отворів в стіні для дренажу. Залишки розчину видаляють вологою ганчіркою.

Тепер засипаємо одержаний ділянку грунтом і розсаджуємо рослини.

Пройде зовсім небагато часу, і кам’яний квітник буде радувати вас і ваших близьких.

Фото клумби з каменів своїми руками