Кішка орігамі: 90 фото кращих ідей і схем по збірці красивого орігамі

Майстер-клас, як скласти оригамі кішка своїми руками. Великий вибір ідей для створення орігамі своїми руками, а також інструкція з описом всіх деталей.

Орігамі — процес творчий, що вимагає терпіння і вправності. У більшості випадків для орігамі потрібна тільки папір. Складаючи фігурки з паперу можна створити справжні шедеври, але краще почати з чого-небудь простіше.

Матеріали

Для того, щоб зробити фігурку кішки в техніці орігамі потрібна папір. Є спеціальний папір для орігамі. Вона трохи товщі, ніж кольорова і тонший, ніж папір для друку.

Якщо ви робите саморобку в техніці орігамі, візьміть звичайний папір для принтера. Вона більш щільна, на ній легше робити складки.

Прості орігамі кішки

Кішка, мабуть, саме чарівну тварину. Схеми складання кішок орігамі різноманітні. Почнемо з найпростіших.

З двох листів

Наведемо покрокове складання кішки для початківців з двох квадратних аркушів паперу.

Як складати

Кішка зроблена за цим способом сподобається будь-якій дитині, так як він зможе зробити її самостійно.

Для цієї вироби візьмемо 2 квадратних аркуша паперу розміром 15 на 15 див.

Голова

Згинаємо квадрат по діагоналі, вийде великий трикутник. Притягуємо гострі кути до вершини трикутника. Вийде квадрат меншого розміру.

Відвертаємо гострі кути нагору по косій лінії, так щоб вийшли вушка.

Кут між вушками загинаємо вниз. Нижній кут відгинаємо вгору приблизно на два сантиметри. Поділяємо куточок на два і загинаємо кути всередину заготовки.

Ось вже і видно обриси котячої мордочки. Куточки з боків загинаємо всередину. Заготівлю перевертаємо. Голова готова. На мордочці можна намалювати або приклеїти очі і носик.

Тулуб

Складаємо лист навпіл так, щоб вийшов прямокутник. Розгортаємо і притягуємо одну із сторін до середньої лінії. До отриманої складці притягуємо край листа. Складку розгладжуємо.

Лист повертаємо на 90 градусів і повторюємо все спочатку. Лист складаємо навпіл. Розгортаємо. Притягуємо до середньої лінії одну із сторін, розгортаємо і притягуємо край до лінії складки. Залишаємо край загнутим По вже зробленим складкам згинаємо нижній край суміжної сторони.

Перевертаємо лист і знову загинаємо за крайнім складкам. Перевертаємо. На верхньому куті повинно бути видно квадрат з ліній складок. Притягуємо правий кут до лівого і складаємо заготовку навпіл. Розгортаємо, до отриманої середньої лінії притягуємо боку.

Розгортаємо і складаємо всередину нижній кут. Знову закриваємо боку кутом по лініях згину. Бічні кути складаємо всередину заготовки.

На лапках загинаємо нижні куточки, щоб округлити лапи. Розгортаємо тулуб так, щоб вийшов конус.
cof

Збірка

Одягаємо на голову тулуб. Для цього голову розкриваємо знизу і вставляємо кут піраміди.

Весела кішка готова. Можна грати і придумувати нові історії.

З одного аркуша

Для класичного варіанту орігамі потрібно всього один аркуш паперу. При правильному виконанні вийде гарна кішка орігамі.

Сидить кішка

Для цієї фігурки потрібно прямокутний аркуш паперу. Його легко отримати розрізавши навпіл по довжині аркуш формату А4. Далі розглянемо інструкцію як зробити орігамі кішки.

Голова

Складаємо цей аркуш навпіл по довшій стороні. Відгинаємо край назовні.

Перевертаємо заготівлю і робимо те ж саме з іншого боку. Розгортаємо і загинаємо один з кутів до вільних країв. Розгортаємо і загинаємо край до кута трикутника намальованого складками. Розгортаємо і загинаємо куточки по краях утворилися складок — це вушка кішки. Продавлюємо куточок між вушками всередину.

Складаємо заготовку навпіл по всій довжині, так щоб куточки вушок збіглися. Відгинаємо край до лінії складок біля вух з двох сторін. Розгортаємо не згорнуту частину і формуємо мордочку кішки і вушка.

Тулуб

Решту довгу смужку загинаємо вбік і вгору так, щоб край смужки діставав до кінчика вуха. Розгортаємо і закладаємо складку посередині так, щоб вийшов прямий кут.

Вільний кінець паперу скручуємо в рулон — це хвіст. У прямого кута розправляємо трикутник і формуємо стійкі лапки. Красива і проста фігурка кішки готова.

Модульне орігамі

цікаві вироби в техніці орігамі можна зробити за допомогою маленьких деталей — модулів. Для цього виду орігамі краще брати більш щільний папір.

Формуємо модулі

Зібрати модуль досить легко. Для цього потрібно розділити аркуш паперу формату А4 на 4-16 частин. Беремо одну таку частину і притягуємо більш короткі сторони один до одного. Розгортаємо і складаємо до центру короткі сторони. Виходить кут.

Перевертаємо заготівлю і в довгих нижніх кінців підверніть куточки. Загортаємо трикутник по центральній лінії. Виходить ковпачок з двома вершинами. З таких ковпачків можна збирати найрізноманітніші фігури.

Збираємо кішку

Фото кішки орігамі, зібраної з модулів можна знайти в інтернеті. Розглянемо тут найпростіший варіант.

Для того, щоб зібрати кішку, знадобиться 386 модулів.

Збираємо три ряди по 19 модулів. Закріплюємо їх у коло, формуючи підставку. Робимо ще два ряди з 19 модулів. У наступному ряду надягаємо 3 і 4 модулі відразу на три вершини кожен. З шостого по десятий ряд буде по 16 модулів в ряду. Три наступних ряду — по 13 модулів.

Далі окремо формуємо голову. Збираємо три ряди по 12 модулів і звертаємо кільце. Потім додаємо ще 4 модуля рівномірно по колу і збираємо ще шість рядів. Замикаємо куля трьома рядами по 13 модулів.

Робимо вушка з шести модулів кожне. Верхівку кожного вуха склеюємо.

Формуємо лапки. В основі кожної лапи три модулі. Потім чергуємо по два ряди з 2 і 1 модулів відповідно. Збираємо хвіст з 15 модулів, вставляючи один в іншій.

Вушка приклеюємо до голови. Очі можна зробити з паперу, ґудзиків або приклеїти готові з рухомими зіницями. З носом і вусами теж можна пофантазувати. Вуса нарізати з товстої волосіні, а ніс з рожевої намистини приклеїти клейовим пістолетом.

Хвіст і лапи приклеюємо до тулуба. Голову теж краще закріпити за допомогою клею. Об’ємна фігурка кішки готова.

Орігамі — цікаве хобі. Воно розвиває уяву і творчі навички. А ще іграшками, зробленими своїми руками, цікаво грати.

Фото кішок орігамі