Календар своїми руками: ідеї, як зробити настільний або відривний календар

Майстер-клас для створення унікального календаря своїми руками. Оригінальний дизайн, незвичайні ідеї, фото, а також проста інструкція з описом.

З початку винаходу календаря цей предмет користується незмінною увагою. Найчастіше календарі купують як подарунки перед Новим роком і вручають рідним та колегам.

На сьогоднішній день людство винайшло безліч самих різних видів календарів. Це і настільні перекидні, відривні і настінні. Звичайно, зараз багато що змінилося, і все частіше люди використовують календарі, вбудовані в годинники, мобільні телефони, комп’ютери.

І все-таки традиційні численники залишаються однією з найбільш необхідних речей. При цьому симпатичні і незвичайні предмети можна зробити своїми руками.

Матеріали

З чого можна зробити календар? Так практично з усього, що знайдеться вдома. Найчастіше вони являють собою паперовий варіант. Але замість традиційної паперу можна використовувати картон, комп’ютерні диски або тканина.

Ідеї як зробити календар відрізняються великою різноманітністю, до того ж завжди можна придумати що-небудь своє.

Основне правило

Всі інструкції як правильно робити календарі рекомендують насамперед знайти готовий календар на наступний рік і створювати власне творіння, спираючись на нього. Це допоможе уникнути помилок у числах і датах.

– Виготовлення домашнього календаря стане захоплюючим заходом для всієї родини, особливо сподобається ця ідея діткам. А кращі варіанти можна піднести як незвичайних сюрпризів або поставити на робочому столі.

Комп’ютерний календар

найпростіший календар можна зробити за допомогою сучасної техніки. Досить знайти в інтернеті календар, там же знайти симпатичну рамку, скласти все це в один малюнок. І роздрукувати.

Щоб зробити календар ще привабливішим і унікальніше, можна додати фотографії з особами домашніх або самими улюбленими моментами сімейного життя.

Нижче календаря можна написати все пам’ятні дати. Це допоможе одержувачу календаря швидше збагнути, коли, кого і з чим потрібно привітати.

Відривний календар

Для створення календаря на весь рік знадобляться 12 аркушів білого паперу або по 3 листа білого (зима), зеленої (весна), синій (літо), рудої (осінь) паперу.

На кожному аркуші малюється або друкується один місяць. Числова сітка складається з семи стовпців за кількістю днів тижня і п’яти рядків по числу кількості тижнів.

Далі треба розташувати числа в відповідності з днями тижня для кожного місяця. Пам’ятні дати виділяють спеціальними значками або наклейками.

Кожен лист можна додатково прикрасити малюнками або аплікацією, приклеїти улюблені фотографії.

Відступивши пару сантиметрів від верхнього краю аркуша, на кожній сторінці пишуться назви місяців.

Тепер залишилося з’єднати листочки по порядку і склеїти їх по верхньому краю. Там, де залишилась чиста смуга. Місце склеювання пробивають дироколом і оздоблюють декоративним шнуром.

У міру потреби листи відриваються.

Перекидний настільний календар

Такий календар робиться з половинок звичайного паперу. Аркуші календаря створюються аналогічно попередньому варіанту.

Коли все буде підготовлено, залишиться створити основу. Їй може стати щільний картон, який треба скласти трикутним будиночком. Заготівля повинна підходити під листочки календаря або трохи перевершувати їх, якщо планується прикрасити основу.

Тепер необхідно з’єднати листи по порядку і прикріпити на трикутник заготовки. Допоможуть здійснити цю процедуру спеціальні колечка або звичайні скріпки. У цьому випадку кожен листочок після закінчення місяця перевертається на інший бік.

А можна просто акуратно склеїти листочки і відривати їх при необхідності. Дуже красиво буде виглядати такий календар, виготовлений на скрап папері.

Календар-спогади

Якщо звичайні календарі націлені на майбутнє, то подібне творіння допоможе зберегти спогади про минуле.

Для такого календаря необхідно буде взяти коробку з-під взуття або зробити її самостійно. У коробку вставляють 12 підписаних листів картону (за кількістю місяців). Між ними кладуть чисті листочки, на яких можна буде записувати цікаві події минулого дня.

Коли рік закінчується, коробка прибирається. Через кілька років подібний шедевр нагадає про самих приємних моментах минулого року. Доповнити календар зможуть фотографії, афіші, квитки та інші пам’ятні дрібнички.

Календар з гудзичками

Такий цікавий календар можна зробити з самими маленькими дітками. Це допоможе їм розвинути дрібну моторику, посидючість, ознайомить з цифрами.

Майстер-клас з календарів своїми руками з гудзичків зовсім нескладний. Для початку необхідно знайти достатню кількість гудзиків. Вони можуть бути абсолютно однаковими або різнитися розміром, формою, кольором. Тут все на розсуд майстра.

З звичайного паперу вирізують кружки із заздалегідь написаними цифрами і акуратно вклеюють їх в середину ґудзичків.

Тепер самі гудзики розташовують на лоскуте тканини або на щільному картоні.

Єдиною незручністю такий вироби стане використання її протягом одного місяця, на наступний період його доведеться переробити.

Погодно-числовий календар

Це корисна виріб познайомить дитину з цифрами, днями тижня, місяцями, погодними явищами.

Для виготовлення календаря необхідно приготувати звичайний папір, тонкий і товстий фетр, стрічку-липучку, шнур, тканина.

Покрокове виготовлення календаря своїми руками виглядає наступним чином:

  1. Підготувати ескіз.
  2. З товстого фетру вирізати основу. До нього пришивають декоративний шнур для кріплення на стіні. Або дві петельки по верхніх кутах, так календар буде триматися міцніше і виглядати набагато привабливіше.
  3. З фетру вирізаються заготовки для семи днів тижня і дванадцяти місяців, цифр від 0 до 9, при цьому цифри 1,2,3 потрібно повторити двічі. Окремі шматочки фетру підуть для позначення погодних явищ: сонечка, хмарки, хмари, дощу, снігу.
  4. З тонкого фетру вирізаються шаблони цифр і пришиваються до товстих заготовок. На тонкому матеріалі пишуться назва днів тижня і місяців.
  5. Товсті і тонкі шматочки зшиваються між собою.
  6. З тканини вирізаються сонце, хмарки, крапельки дощу і сніжинки і пришиваються до заготовок Все це можна просто намалювати на відповідних шматочки фетру.
  7. Залишилося пришити липучки на основі і деталей і повісити першу дату і погодні умови.

Для зручності зберігання всіх деталей можна зшити спеціальну сумочку.

Погодний календар з картону

Аналогічним чином робиться календар з картону. Тільки замість використання липучки доведеться зробити кишеньки для розміщення всієї інформації. Можна використовувати скотч, але це буде трохи довше, та й зовнішній вигляд швидко втратить симпатичний вид.

Такий календар зазвичай прикрашають аплікаціями або фотографіями.

Універсальний календар

Для виготовлення вічного календаря знадобляться пробкова дошка і кнопки.

З паперу робимо назви місяців, днів тижня і чисел. Далі все це закріплюється кнопками на відповідну календарну сітку. Після закінчення місяця вся інформація оновлюється.

Дошку можна додатково прикрасити улюбленими фотографіями або симпатичними картинками.

Універсальний календар з стікерів

Замість нудних цифр можна використовувати забавні стікери. Так календар буде виглядати набагато привабливіше і нарядно.

Фото календарів ручної роботи допоможуть вибрати найбільш відповідний календар, який довго буде радувати свого майбутнього власника.

Фото календарів своїми руками