Ікони бісером: ТОП-120 фото ідей. Покрокове опис вишивання та особливості сучасного іконопису

Легка інструкція з описом, як вишивати ікони бісером своїми руками. Фото ексклюзивних і незвичайних робіт, а також секрети від майстринь порталу.

У всіх віруючих людей в будинку є хоча б одна ікона. Перед чином завжди можна помолитися, попросити про допомогу. Вишивання — це особливий вид мистецтва, що вимагає посидючості і досвіду. Вишивка ікон з допомогою бісеру гідне хобі, яке дасть можливість наповнити свій будинок образами святих.

Ручна робота завжди цінується дорожче, так як людина вкладає душу і любов у свій твір. Нижче належить розібратися в тому, як вишивати бісером ікони, які є нюанси і багато іншого.

Вишивка бісером ікони: інструкція

Найбільш популярний вид роботи — Матрона Московська. Зазвичай схема продається вже з повним набором всього необхідного. Майстер вишиває хустку, одяг і фон. Особа святої залишається незмінним.

Схема досить проста, на канві вже присутні позначки, за якими розбереться навіть дитина. До речі, спільне заняття з дітьми, добре позначається на культурному вихованні.

Додатково передбачається схема середньої складності. Щоб самостійно вишити образ, необхідно зробити:

 1. Підготувати краю тканини, де буде вышиваться образ — обробляють звичайним клеєм ПВА.
 2. Надрукувати на полотні образ — багато хто просто малюють на основі шаблону, взятого з інтернету.
 3. Вибрати спосіб, з допомогою якого буде вышиваться робота.

до Речі, швидше і легше вишивати монастирським швом (нагадує напівхрест). Вишивку бісером ікон необхідно заздалегідь обговорити зі священиком.

Техніка покроково

Для тих, хто тільки починає вишивати бісером, є покрокова інструкція:

 1. Спочатку просовується нитка в голку.
 2. Далі на неї нанизується невелика бісеринка.
 3. Коли голка пронизує виворіт, роблять стяжок. Після, голка повертається назад на відстані 1 мм

Далі знову нанизується бісер, кроки повторюються. На практиці, нічого складного тут немає. Головне зберігати відстань між стібками. Якщо вони будуть однаковими, а ребра бісеру спрямовані в одну сторону — ікона вийде дуже красивою.

Полегшити новачкові роботу допоможуть готові набори. Зазвичай у них вже є детальна схема, інструкція матеріал.

Матеріали для вишивання

Якщо говорити про вишиття образу Мотрони, то тут варто виділити кілька нюнсов:

 • зазвичай моляться про здоров’я близьких людей;
 • просять про благополуччя.

Скупитися на матеріал не варто, це позначиться на зовнішньому вигляді готової роботи. Що потрібно для творчості:

 1. Схема — знайти її можна в цьому майстер-класі.
 2. Основа — тканина, канва.
 3. Бісер — білі, зелені, блакитні відтінки.
 4. Голки — від 10 до 16 №.
 5. Нитки (капрон) — зручні у використанні, бісеринки ковзають, що збільшує швидкість створення.
 6. Пяльце.
 7. Ножиці.

Цей стандартний набір є у кожної майстрині будинку. Ікони вишиті бісером стануть гідною альтернативою звичайним.

Схеми: фото, як правильно вишивати

Друга за популярністю модель для вишивки — ікона Георгія Побідоносця. Тут переважають яскраві кольори, в яких досить легко заплутатися. Щоб цього не сталося, рекомендується вивчити представлені схеми та фото готових робіт.

до Речі, середньої складності елементів, які не потребують прошивці, стає менше. Перед тим, як приступити до більш складним чином, рекомендується вивчити всі нюанси.

Для початківців

Важко вишивати великі і яскраві образи без досвіду. Техніка це першорядний помічник в будь-якому мистецтві. Перед тим, як почати вишивати образи для подарунків, бажано набити руку на простих схемах, де є велика кількість не прошиваемых ланок.

Головна помилка новачків — бажаючи досягти успіху в цьому мистецтві, відразу беруться за складні роботи. Як підсумок, робота швидко набридає і відкладається в довгий ящик.

Матрона Московська ідеально підходить для набуття досвіду, не дарма образу моляться на отримання благодаті. Хустку, вбрання-вишивається з допомогою простого монастирського стяжка. Ознайомитись можна в майстер-класі.

Набір для вишивання бісером ікони добре підходить як для початківців, так і для профі. У першому випадку, краще вибирати паспарту (маленькі картини).

Інші ідеї

Після того, як майстер зрозумів основні нюанси бісероплетіння, можна приступати до більш складних проектів. До речі, про них піде мова нижче. Зараз варто розібрати кілька моментів для тих, хто бачить в цьому мистецтві комерційний характер:

 1. Продавати готові вироби можна, але тільки якщо вони відносяться до канонічних видів і виконані в належній якості.
 2. Перед тим, як розмістити на ринку або в інтернеті роботу, бажано обговорити її зі священиком.

Носити хустку, молитися перед вишиванням не обов’язково. Головне, щоб майстер під час роботи вірив у те, що він робить. Ікони божої бісером робляться тільки при доброму самопочутті.

Стягнення Загиблих

Образ представляє дві персони — Ісуса, Богородицю. Слово «загиблі» в назві говорить про те, що потрібно молитися про тих, хто втратив свій шлях. Ікони зазвичай моляться молоді дівчата за своїх чоловіків, батьків і братів. Ті, хто перебуває у шлюбі, за його стійкість і благополуччя. Мати таку ікону в будинку потрібно.

Зробити власними руками цілком можна. На полотні вишивається всі, хто лику святих. З фото готової роботи можна ознайомитися нижче.

Помічниця в пологах

Представляє образ матері, в руках перебуває немовля. Моляться цій іконі в період вагітності, під час важких пологів. За схемою, буде вышиваться одяг, фон, хустку. Лику святих залишаються у вигляді печатки. До речі, ця ікона добре підходить для початківців, тут практично відсутні дрібні деталі.

Таємна Вечеря

Складна робота, яка підійде досвідченим майстрам. Ускладнюється тим, що на задньому плані присутня величезна кількість дрібних деталей. Більш того, можна заплутатися ще при зміні відтінків. Ознайомитися з майстер-класом можна нижче.

Невипивана Чаша

Одна з сильних ікон, якій моляться для позбавлення від шкідливих звичок. До речі, багато говорять про чудотворний ефекті ще під час роботи над днів. Бісером покривається 95% полотна, тому рекомендується робити при хорошому освітленні, вивчивши заздалегідь фото готових робіт.

Несподівана радість

Багатопланова картина, з кількома відтінками. Основний нюанс — робити краще в великому форматі, так як з-за великої кількості деталей картина може виглядати наляписто. Середній розмір — 30 см

Молитва перед початком

Молитву перед роботою кожен майстер вибирає індивідуально. Головне правило — перед роботою потрібно повністю позбутися брудних і негативних думок. Не варто вишивати, коли поганий настрій або серйозна недуга. Іменні ікони бісером також робляться лише після молитви.

Можна освячувати вироби

до Речі, на цей рахунок досить багато суперечок. Єдине правильне рішення — віднести схему або малюнок до священика, уточнити, чи відповідає ескіз християнським канонам.

Після отримання благословення, можна приступити до роботи над вишивкою. Після закінчення, необхідно з’явитися в церкву для освячення роботи.

Можна дарувати

Питання релігійних подарунків досить непростий. Якщо ікона буде передана віруючим родичам або друзям, то звичайно вона принесе користь і світ в їх будинок. Головне, щоб під час роботи майстер не допускав поганих думок, не скернословил, не робив того, що може наповнити його роботу негативом.

Перед тим, як продати або подарувати, обов’язково потрібно отримати дозвіл від священика. Якщо картина відповідає всім канонам і правилам, буде отримано благословення.

Фото ікон бісером