Фігурки для саду – 150 фото кращих ідей і красивого дизайну

Проста інструкція, як зробити незвичайні фігурки для саду своїми руками. Великий вибір готових ідей, а також інструкція з докладним описом всіх етапів створення виробів в сад.

Для кожного дачника бажання так облаштувати свою територію, щоб вона виглядала неповторно цілком здійсненно. Садова і городня зона «пожвавиться», коли в ній з’являться фігурки людей, тварин, птахів і різні дивовижі. Неповторність вигляду залежить від фантазії господарів.

Декоративні фрагменти можна придбати, а краще і приємніше зробити самостійно і милуватися фігурками для саду своїми руками. Для цього знадобляться звичайні предмети.

Для любителів рукоділля на спеціальних сайтах представлена велика кількість фото з фігурками для саду.

Створення композицій

Кілька невеликих фігурок відразу змінять звичний оку дизайн. Навіть присутність однієї оригінальної статуетки здатне зробити дачну ділянку незабутнім.

Найчастіше це лише приємне доповнення, проте, саме воно може наштовхнути на ідею як оновити дизайн території, гармонійно розташувавши на ній композиції фігурок.

Створюючи загальну картину з використанням елементів фігурного декору, можна відштовхнутися від вже встановленої статуетки. Потрібно точно визначити критерії добору і розміщення, тематичну і сюжетну лінію, кількість необхідних матеріалів.

Сценарій для творчості

Добре, коли вже є потаємна задумка, як перетворити сад, город, територію перед будинком. У фігурок для саду і городу, розташованих за вашим власним сценарієм стане воістину казковий вид.

Можна вибрати загальний напрям або індивідуально визначити певні зони зі своїм сюжетом.

Різноманітність композиційних елементів

Коли за основу вибирається один вид матеріалу – це дозволяє об’єднати різні за тематикою фігурки в загальний стиль дизайну. Чудово виглядають декоративні фігурки з дерева, каменю, металу. Більш просто використовувати у своїй роботі гіпс і пластик.

Невеликі вироби, що встановлюються на дачі, можуть представляти різні «персонажі». Захоплення і радість доставляє присутність інших цікавих конструкцій. Місток, хатинка, невелика лавочка. І хоча вони не призначені для практичного застосування, зате розглядати і милуватися ними ніколи не набридає.

Як додати саду оригінальність

Індивідуальність і неповторність плюс радісний настрій – незаперечна якість маленьких фігурних прикрас. Створювати красу своїми руками особливо приємне заняття.

Як зробити фігурки для саду, щоб він змінився і став кращим? З чого створити красу? Можна скористатися звичайними речами, які заграють по-іншому в новій обстановці. Їх тільки треба трохи видозмінити.

застосовують для створення фігурок

Прості іграшки (пластик, гума) можуть стати чудовими садовими експонатами. Яскраво розфарбовані обручі – відмінна основа для підтримки рослини. Прийшов в непридатність, праска або взуття з гуми «перетворюється» в оригінальний ящичок або вазочку, а побита плитка послужить декором для газону.

Також їй можна вимостити доріжки. Пластикові горщики і коробки відмінна основа для склеювання різноманітних форм, якими прикрашаються квітники. Інший варіант – використовувати їх як опалубку.

Знайдеться застосування для кузова машинки. Була дитяча іграшка, стала «переїзна» клумба. Грядка прянощів в городі, прикрашені розфарбованою битою вазою з кераміки або сулією, буде виглядати набагато цікавіше. Для того щоб розбити квітник сміливо використовуйте об’ємні кошики, негідну човен, автомобільну причіпну частина і навіть… холодильник.

Просте з’єднання м’ячика, автомобільних шин і грати з металу перетвориться в незвичайну фігуру. Шматок труби стане незвичайною тумбою, а рогожу можна зробити зручною ширмою.

Гіпсові «шедеври»

Фігурок з гіпсу притаманна краса і самобутність. Ними прикрашають свої володіння справжні естети. Вони чудово оживляють дачу. Гіпсові фігуркам для саду досить незвичайні. Їх легко зробити самим, правильно виконуючи всі інструкції на спеціальному сайті. Наприклад, можна власноруч зробити білий гриб.

Компоненти для «гриба боровика»

При виготовленні потрібні наступні компоненти:

 • півкіло гіпсового матеріалу або цементна суміш;
 • будівельний ПВА;
 • лакова фарба;
 • емаль, для виконання робіт, пов’язаних з покриттям скла та кераміки;
 • олівець;
 • циркуль;
 • кисті;
 • велика голка, ножик або різці для деревообробки – на вибір;
 • звичайна харчова плівка;
 • порожня бутель (пластик), відповідної форми;
 • чашка для відливу підстави і інша для формування грибний капелюшки
 • декор – намистинки, фігурки, листочки, квіточки;
 • клей для фіксації (водостійкий);
 • мило, вода, олія соняшникова.

Ніжка

Від пляшки відрізається горлечко. Це форма для ніжки. Стінки покриваються милом з водою плюс масло. Відношення 2:7:1. Емульсія наноситься пензлем. Гіпс частково розлучається згідно з доданою інструкцією, заливається в форму.

Для економії можна вставити в застигає масу пляшечку і придавити її пресом. Тоді ніжка стане полою. Через хвилин сорок заготівля застигає і витягується за допомогою ножика для подальшої обробки.

Капелюшок

Чашка, придатної форми, покривається плівкою (целофанової) максимально щільно. Наступна порція розводиться для капелюшки тієї ж консистенції. Вона виливається в чашку і залишається там до повного застигання такий же час як ніжка гриба.

Майданчик для установки гриба

Підставу для фігурки теж гіпсове. Виготовляється наступним чином. У чашку відповідних розмірів, покриту плівкою або спеціальної мастильної емульсією, виливається розведений розчин.

Туди ж можна занурити «ніжку». Можна залишити її знімною, тобто попередньо обернути целофаном перед зануренням. Хвилин сорок і можна виймати. Готове. Перед фарбуванням гарненько просушити день або два в теплому місці.

Оформлення

Для цього створюється ескіз. На грибочке олівцем позначаються місця, де будуть знаходитися елементи декорування. Начерку надається опуклість за допомогою голки (різця).

Прогрунтовка поверхні дозволить поліпшити якість фарбування. ПВА плюс вода – 1 до 2 – прекрасний розчин для ґрунтовки. Фігурка фарбується, декорується і покривається лаком. Один грибок готовий. Можна зробити їх стільки, скільки душі завгодно.

Невеликі фігурні прикраси з пластику

Один з найбільш поширених матеріалів для виробних робіт – звичайні пластикові пляшки різних розмірів. Вони постійно накопичуються, особливо в теплу пору року.

Якщо застосувати до них трохи фантазії і скористатися послугами сайту, який надає достатню кількість цікавих варіантів, то можна з успіхом створити «маленьке диво» на дачній просторі.

Пластикові фігурки для саду – відмінна тема для декорування ландшафту. Вони легкі, не піддаються псуванню водою і чудово гармонують з атмосферою дачного настрою. Пляшки з маленьким об’ємом, наприклад, можуть послужити основою для яскравих бджілок-трудівниць.

Якщо надати їм смугасту забарвлення жовте з чорним кольором, і підвісити на гілках дерев, то вітерець створить чарівну ілюзію польоту. Для вусиків знадобитися дріт, виконана через кришечку.

Екзотична «пальма», одна або кілька, перетворить невеликий простір в своєрідний острівець. Основний матеріал – пластикові пляшки. Вони обрізаються і вставляються одна в іншу. Ось стовбур і готовий. Зверху прикріплюються листя. Зелені заготовки з більш великих пляшок. Красиво розташувати під імпровізованими «пальмами» пісок і камені. Це додасть африканського колориту.

Фото фігурок для саду