Дракон орігамі поетапно своїми руками – фото кращих ідей + інструкція, як скласти дракона своїми руками

Великий вибір свіжих ідей щодо складання дракона з паперу в техніці орігамі. Інструкція для початківців з докладним описом всіх етапів створення вироби.

Дракон – тварина, мелькавшее в міфології багатьох східних країн. Протягом довгого часу дракон був символом Китаю і миготів у міфах азіатських народностей. Тому однією з популярних виробів у вигляді орігамі є саме дракони.

Так як же можна зробити моделі, які зазвичай зображуються на фото орігамі дракона, при цьому маючи під рукою лише клаптик паперу? Насправді такі моделі зробити набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. Навіть існує інструкція як зробити орігамі дракона.

Формування «бази»

Для того, щоб створити простого дракона без вишукувань та інших додаткових надбудов, необхідний аркуш паперу 19 х 19 х сантиметрів. Квадратик необхідно зігнути кілька разів. Таким чином, на папері створюються вигини, за якими згодом можна продовжувати роботу.

Коли вигини з’явилися, можна вже згинати клаптик в чотири прямокутних трикутника.

Початкове тіло

Зігнувши аркуш паперу на чотири прямокутних трикутника, їх можна починати згинати. Краще починати процес з катетів вийшла фігури.

Але просто загинати трикутники не можна, так як потім крила можуть не сформуватися, або ж вони будуть неоднакові.

Згинати трикутники необхідно таким чином, щоб пізніше залишався маленький вигин. Цей вигин після згинання прямокутного катета і гіпотенузи, потім можна вигнути вгору і покласти на зігнуті частини фігури.

Подібні операції потім робляться і з іншими отриманими фігурами. Необхідно все робити точь-в-точь, як і з першим трикутником.

Згини вгору

Закінчивши зі згинанням прямокутних трикутників, вийшли вигини, поверх яких розташувалися маленькі фігурки, які потім будуть зображувати певні частини тіла дракона. Але вони поки що почекають.

Перевернувши фігуру іншою стороною, виявляється, що вийшов квадрат перетворився в ромб. Інша частина ромба згинається в напрямку вгору. Для цього необхідно поставити паперовий фрагмент у вертикальне положення і зігнути по вигинах.

Зігнутий вертикальний ромб після цих дій опускається вниз, у бік півдня. Тим самим, створюється чергова лінія вигинів, яка потім дозволить майбутньому дракона з паперу обзавестися іншими, не менш важливими частинами власного тіла.

Розтяжка

Коли всі вже зігнуто і покладено на лопатки, необхідно трохи пригладити отриманий результат, щоб той потім назад не розігнувся. Маленькі фігурки краще відсунути убік. Поки що.

Після згладжування, розкривається одна з внутрішніх частин вироби. Розкриття проводиться з допомогою відкриття маленької фігурки, яка знаходиться в центрі клаптика. Перевернувши фігурку, розкривається внутрішня частина поробки.

Розкривши її, з допомогою пальців вона розтягується по сторонам. Але розтягується на трохи. Якщо перестаратися, то папір може порватися.

Додаткові вигини

Трохи розтягнувши «нутрощі майбутнього дракона, необхідно утворився розрив пригладити і прикрити назад.

Тепер необхідно попрацювати з результатами згинання прямокутних трикутників. Їх результатом стало утворення зігнутих сторін фігур, які доповнюються маленьким трикутником зверху.

Маленькі трикутники поки що відкладаються в сторону. Залишилися зігнуті боку необхідно зігнутий знову. Але на цей раз тільки нижню частину зігнутих сторін. Взявши невелику частину знизу, вона згинається. Для тривалого ефекту, її можна пригладити, щоб згодом вона розігнулася.

Подібні операції слід виконати і з іншими результатами згинання чотирьох прямокутних трикутників. Аж до однакової довжини обраного нижнього вигину.

Якщо там трапляються маленькі трикутні фігурки, то вони теж підлягають згину. Але вигин здійснюється при опущеному маленькому фрагменті. Конкретних індивідуальних дій щодо нього не проводиться.

Вертикальні згинання

Після останніх дій, на «тілі» тварини повинні утворитися трикутні фігури, які повинні закривати собою «нутрощі» саморобки. За них в тому і слід взятися.

Результати вигинів в минулому кроці необхідно перевести у вертикальне положення, і зігнути під кутом. Після чого його можна ставить назад в горизонтальне положення, кладучи на основний каркас клаптика паперу.

Подібне необхідно проробити зі всіма вигинами. Все повинно бути однаковим.

Розкриття яйця

Вигини повинні були призвести до утворення своєрідного «яйця», яке більше схоже на повітряного змія. І його необхідно розкрити.

Але вистачить розкрити тільки верхню його частину. Краще починати з бічних частин. Необхідно зробити так, щоб вони знаходилися окремо один від одного.

Коли «яйце» вийшло розкрити, наступним кроком є з’єднання верху і низу. Проводиться синтез за допомогою згинання нижньої частини і з’єднання його з відкололися верхи.

Народження дракона

Після симбіозу верху і низу, результат почав скидатися на розкриту коробку. Тепер залишається перетворити розкрилися вигини у частини тіла дракона. А саме, голову, хвіст, крила і лапу.

Частина правого вигину необхідно зігнути так, що б зігнутий фрагмент вигину дивився в праву сторону. Це буде формується головою дракона.

Біля лівого вигину треба лише підкоригувати кут нахилу. Його необхідно вигнути ліворуч таким чином, щоб він дивився вгору, але під кутом. Кутовий вигин буде хвостом народжується міфічної тварини.

Сторонні вигини йдуть у відповідні їм сторони (лівий – ліворуч, праворуч – у праву). Акуратним рухом рук вони перетворюються в крила дракона.

Чому ж у цій схемі є маленькі трикутники, які утворилися в процесі згинання прямокутних трикутників? Вони є лапами дракона, з допомогою яких він може пересуватися по землі. Вигнувши їх під прямим кутом, вони стають опорою для всього виробу. Опорою, з допомогою якої вийшла фігурка може стояти на поверхні.

Різновиди драконів

Однак, вище був описаний процес створення простого дракона. Насправді методик у створенні орігамі драконів безліч. Від цього і модульні дракони з паперу обчислюються тисячами.

Китайський зелений дракон

У міфології азіатських народностей саме цей дракон має особливе значення. Він втілює собою два полюси, два різних вектора в світі – Інь і Ян. Дана модель зроблена з зелених і білих трикутників.

Триголовий червоний дракон

Триголовий дракони миготіли не менше своїх побратимів з однією головою.

Цей червоний дракон є яскравим відображенням свого міфологічного минулого. Зроблений він з червоного паперу, а на його створення піде близько ста кроків.

Новорічний дракон

такого дракона немає за спиною участі в міфах. Зате він може стати відмінним прикрасою для свят. Але створювати подібну модель складно, так як крім паперу тут застосовуються та інші матеріали.

Дракон з паперової тарілки

Хтось використовує тарілки для їжі, а хтось може використовувати їх як втілення свого таланту. Так, з паперових тарілок зробити таких симпатичних драконів. Однак, це не так просто, як може здатися.

Покемон Чаризард

І хоч покемони не зовсім підпадають під визначення справжніх тварин, але своїми рисами вони на них дуже схожі. Наприклад, Чаризард нагадує драконів. Не менш цікавою є його втілення в стилі орігамі.

Беззубик

Мультфільм «Як приручити дракона» багатий на цікавих персонажів. Стосується це не тільки людей. Дракон Беззубик полюбився багатьом глядачам. І згодом любителі орігамі добралися і до нього.

Дракон в польоті

Невід’ємною функцією будь-якого дракона є крила. З допомогою них він може легко переміщатися за допомогою перельоту і наводити жах на своїх ворогів, так як ширяння робить його важкою мішенню. І саме особливу трудність викликає саме орігамі дракона з крилами.

Фото драконів орігамі