Будиночок з картону своїми руками: цікаві проекти і докладний опис їх виготовлення (150 фото)

Готова схема, за складання незвичайного будиночка з картону своїми руками. Фото унікальних ідей від майстринь, а також інструкція для дітей.

Всі діти будують іграшкові будинки. Хтось використовує для цього великі диванні подушки, хтось залазить під стіл, хтось будує курінь їх підставок і покривал. Після подібних розваг зазвичай у будинку залишається страшний безлад.

Щоб уникнути завалів з подушок і ковдр, зробіть своїм дітям справжній ігровий будиночок з картону. Це не займе багато часу, матеріалом слугуватимуть непотрібні великі коробки від побутової техніки, які можна попросити в магазині. Діти зазвичай з задоволенням беруть участь у створенні таких масштабних виробів.

Великий картонний будиночок

Перед початком роботи подивіться фото будиночка з картону в мережі інтернет і визначитеся з дизайном. Потім можна зайнятися підготовкою необхідних будівельних матеріалів.

Для початку будівництва вам необхідно підготувати:

  • Щільний пакувальний гофрований картон;
  • Ножиці;
  • Клей ПВА;
  • Скотч;
  • Декоративний папір або залишки шпалер;
  • Лінійка;
  • Будівельний ніж;
  • Клейовий пістолет.

Інструкція, як зробити будиночок з картону

Спочатку потрібно накреслити на папері зменшену копію схеми будинку. Однокімнатний будиночок будується з підлоги, двох рівних стін, двох стін з трикутним верхом для встановлення даху і покрівлі. Дах роблять з великого прямокутника з картону, який складають удвічі.

З картонних коробок потрібно вирізати всі деталі майбутнього будиночка. Якщо розміру коробок не вистачає для вирізання цілої деталі, сміливо склеивайте частини з декількох шматків картону.

Щоб в будиночку було зручно грати дитині у віці від 3 до 6 років, висота будівлі не повинна бути нижче 120 див. Площа будиночка вибирайте виходячи з розмірів кімнати, де він буде стояти, мінімальний розмір будиночка 80 на 80 див. Якщо площа дитячої дозволяє, можна зробити будиночок з кількома кімнатами.

На одній стіні вирізають вхідні двері такого розміру, щоб у них міг зайти дитина. На двох протилежних стінах потрібно зробити вікна. Віконні прорізи можна залишити відкритими або затягнути їх тюлем.

Частини будиночка скріплюють термоклеєм, клеєм ПВА і скотчем.

Зовні будиночок можна обклеїти залишками шпалер візерунчастими стороною або білої виворотом. На білому тлі можна намалювати візерунок і прикрасити будівлю так, як вам подобається.

На підлогу в будиночку кладуть ігровий килимок з спіненого матеріалу або покривало, щоб дитині біло не холодно довго сидіти на підлозі.

За бажанням можна оформити будиночок і всередині. Стіни можна розмалювати або обклеїти шпалерами, поставити невеликий табурет замість столу, поставити настільну лампу або світильник-нічник, щоб у домі завжди було світло, покласти в будинок улюблені іграшки вашого малюка.

Картонний замок принцеси

Для дітей, які люблять тематику лицарів і принцес можна склеїти не просто ігровий будиночок, але цілий середньовічний замок в мініатюрі.

Перед тим, як зробити будиночок-замок з картону своїми руками запасіться великою кількістю картону. Для замка знадобиться в 2-3 рази більше матеріалів, ніж для будиночка з попереднього майстер-класу. Підійде пара коробок від пральної машини або від холодильника.

Для замку крім ігрової кімнати роблять декоративні круглі чи квадратні вежі. Верхівки веж обов’язково прикрашають зубцями.

Імітувати цегляну кладку можна картонними прямокутниками, які приклеюють поверх стін. Також цеглинки можна просто намалювати.

Дах оформляють черепицею. Закруглені прямокутники можна виконати з картону, паперу або тканини і приклеїти внапуск, починаючи з нижнього краю даху.

При бажанні замок можна забезпечити навіть підйомним мостом з великого прямого шматка картону, подвязанного за два довгих шнурка до входу в замок. Дитина може тягнути за шнурки, перебуваючи всередині замку, і міст буде підніматися.

Якщо ви не можете самостійно побудувати креслення майбутнього картонного замку, пошукайте в інтернеті вже готові схеми, вони є у вільному доступі.

Складаний варіант

Якщо ви не плануєте, що будиночок буде постійно стояти в дитячій кімнаті, знайдіть в мережі схему будиночка з модулів. Сенс такої конструкції в тому, що на одних стінах робиться кілька прорізів, а на сусідніх кілька виступів. Виступи вставляються в прорізи, і будиночок сколюється як конструктор.

Коли дитина награється, такий будиночок також легко можна скласти. Складаний будиночок з картону для дітей не займає багато місця в складеному вигляді і цілком поміститься за шафою або в коморі.

Будиночок для ляльок

Готові будиночки від творців Барбі коштують досить багато. Щоб заощадити гроші, можна зробити житло для Барбі своїми руками. Розміри будиночка повинні бути такими, щоб лялька містилася в кімнатах в повний зріст. Ви можете змінювати за бажанням дитини кількість поверхів і кімнат в будинку.

Для того щоб будиночком було зручно грати, одна зі стін будинку повинна зніматися або відкриватися.

Каркас будинку і дах роблять з гофрованого картону. Меблі можна зробити зі звичайного картону, коробок від косметики або продуктів. Стіни кімнат можна пофарбувати фарбою і запропонувати дитині намалювати на них шпалери. Замість килимів можна покласти шматочки пухкої тканини.

Будиночки з картонних втулок

Для маленьких іграшок, наприклад з Кіндер-сюрпризу, можна зробити невеликі будиночки з картону. Для цього вам знадобляться втулки від туалетного паперу і паперових рушників (останні потрібно розрізати на 2-3 частини) і кольоровий папір.

Втулка стане корпусом ігрового будиночка. Дах роблять з аркуша паперу або тонкого картону, складеного кульком. Виходить циліндричний будинок з трикутним дахом. У втулці можна прорізати віконця і двері. Зовні будиночок можна обклеїти кольоровим папером або розмалювати фарбами.

Хатинка з монтажної піни

За допомогою будівельної піни, можна оформити чудовий будиночок-хатинку.

Для початку потрібно зробити невеликий картонний будиночок. Склеївши всі деталі конструкції з гофрованого картону, можна діставати монтажну піну. Починаючи зі стін, її потрібно наносити на картон по горизонталі. Застигаючи, піна утворює об’ємні дерев’яні колоди. Покрити колодами потрібно стіни і дах хатинки.

Після того, як піна повністю застигне, можна приступати до фарбування будиночка. Його можна пофарбувати коричневою фарбою, повторюючи колір дерева або створити зимовий настрій і зробити хатинку засніженій за допомогою білої або сріблястої фарби.

Готовий будиночок можна поставити на підставку-галявину з щільного картону або фанери, пофарбованої в зелений або білий колір (залежно від теми вироби).

Віконця декоративного будиночка можна просто намалювати або вирізати. В останньому випадку всередину вироби можна покласти невелику новорічну гірлянду. З вікон будинку буде виходити чарівне сяйво, немов у будиночку гріються біля каміна маленькі ельфи.

Якщо у виробі зробити кілька вікон і використовувати світлодіодну стрічку, яка не нагрівається, виріб може служити дитині нічником.

З таких простих матеріалів як картон, клей, скотч можна створити безліч цікавих будинків, як маленьких, так і масштабних. Будь будиночок можна оформити у відповідності зі смаками вашої дитини.

Спільне створення вироби може на кілька годин зайняти навіть самого непосидючого малюка. Після того, як будиночок йому набридне, його легко буде прибрати і утилізувати без шкоди для навколишнього середовища.

Фото будиночків з картону своїми руками