Будівництво альтанки своїми руками: планування, дизайн, проектування, розміри, матеріали

Фото готових варіантів сучасної альтанки для дачі. Інструкція по будівництву, готові проекти, схеми і креслення з описом і розмірами.

Багато жителів індивідуальних будинків і дач хотіли б прикрасити свою територію таким корисним атрибутом, як альтанка, оскільки вона може стати візитною карткою двору, приємним місцем для відпочинку. Але перш ніж приступати до будівництва альтанки, потрібно ретельно продумати такі фактори, як місце для зведення, план конструкції, матеріали.

Як вибрати місце для альтанки

Краще вибирати місце для альтанки на відкритому просторі, з гарним краєвидом, подалі від доріг. Місце повинно бути добре освітлено, щоб і в прохолодні дні в ній було по можливості тепло і затишно.

Добре якщо це буде мальовничий вид на альпійську гірку, клумби з квітами. Якщо ви бажаєте виключити додаткові земельні роботи по вирівнюванню фундаменту, це повинен бути максимально рівну ділянку землі.

Проект будівництва

Проект будівництва можна розробити самим або скористатися готовим в інтернеті: з кресленнями, схемами, фото. У будь-якому випадку, ваш проект повинен відповідати на головні питання: для чого ви встановлюєте альтанку на своєму обійсті?

Це може бути:

  • приготування їжі — тоді треба передбачити місце для необхідного обладнання, мангали, барбекю;
  • комфортний відпочинок, захист від палючого сонця чи дощу – вибрати варіант закритої альтанки;
  • візуальне прикраса ландшафту – розробити оригінальне дизайнерське рішення.

Найчастіше використовувані матеріали

Серед різновидів матеріалів для виготовлення альтанок, можна виділити: дерево, метал, брус, цеглу. Кожен з цих видів має своїми особливостями та рядом переваг.

Обираючи той чи інший матеріал, слід задуматися насамперед про функціональне призначення альтанки і, звичайно ж, про закладываемом бюджеті. Зараз мова піде про кожного з видів альтанки в їх багатоваріантності, як про можливість втілити всі свої мрії і бажання в реальність.

Альтанка з дерева своїми руками

Якщо ви не маєте ще достатнього досвіду в будівництві і зважилися на зведення альтанки вперше, краще всього зупинитися на варіанті легкої, відкритої споруди з дерева.

Проект дерев’яної альтанки буде простим навіть у самостійному виконанні, зазвичай при цьому перевага віддається квадратної форми. Здійснення проекту проводиться за етапами:

  • v Створення креслень споруди:
  • v Розрахунок необхідних витратних матеріалів:

Особливості міцного підстави альтанки з дерева

Після підготовки необхідних інструментів можна приступати до виконання проекту. Зазвичай альтанку встановлюють на підготовлену бетонну площадку, в даному випадку досить стовпчастого фундаменту.

Коли бетон затвердіє встановлюють вертикальні опори, каркас підлоги виконується за допомогою лад. Слід пам’ятати, що дерев’яна альтанка обов’язково повинна бути піднята за допомогою лаг, оброблених розчином від впливу вологи.

Швидка і легка споруда

Далі встановлюють проміжні стійки, настилають підлогу. Дошки для підлоги повинні вибиратися саме для зовнішнього застосування, або оброблені спеціальним антисептиком. Після укладання підлоги приступають до верхнього з’єднання опор за допомогою замків на торцях. Зводять каркас чотирисхилого даху і покривають покрівлею.

Альтанки з цегли

Багато віддають перевагу цегельним альтанок, як більш довговічним, презентабельним на вигляд. Слід врахувати, що зведення такої альтанки буде більш енергоємним як фінансів, так і часу.

Зазвичай такі альтанки встановлюють обладнаними мангалом, барбекю – як незамінним атрибутом відпочинку на природі і додаткового розваги у вигляді приготування шашлику.

Особливості таких будівель

Цегляні альтанки мають монументальний вигляд, тому часто прикрашаються декоративними елементами — декоративна штукатурка, кам’яна кладка, цікавим інтер’єрним дизайном, кованими виробами. Іноді в якості декоративного прикраси використовується озеленення кучерявими квітами, ліанами, що додає затишку всередині приміщення.

Різновиди альтанок з цегли

При проектуванні таких альтанок потрібен міцний фундамент, також враховується установка комплексу — мангал, піч — барбекю. У таких спорудах варто змонтувати дах з м’якої покрівлі для надійного захисту від дощу.

По стилю є дорогі споруди, створені дизайнером за індивідуальним замовленням, і більш прості, зведені своїми силами.

Етапи роботи

Для встановлення цегляної альтанки слід визначитися з видом матеріалу (біла силікатна цегла, червоний, клінкерна), підготувати ділянку і необхідні інструменти.

Оригінальним рішенням може стати комбіновані матеріали в альтанці, наприклад, можна зробити нижню частину споруди з цегли, а верхню з дерева, цоколь оздобити натуральним каменем.

Це рішення допоможе також скоротити витрати на матеріали, зокрема, цегла, т. к. для цільної конструкції іноді буває дорогим задоволенням.

Металеві альтанки

Альтанки з металу зазвичай обираються тими, хто віддає перевагу надійність і довговічність при мінімумі догляду за спорудою. З цієї точки зору така альтанка є ідеальним рішенням.

Навіть перебуваючи цілий рік на вулиці, вона не піддається руйнуванню під впливом несприятливих умов у вигляді підвищеної вологості, або інших атмосферних умов. В крайньому випадку потрібно лише оновити зовнішній вигляд за допомогою фарби.

Способи складання розрізняються

2 способи установки альтанки з металу:

Під вертикальні стійки бурять свердловини, встановлюють опори, засипають щебенем. Потім заливають бетон або кладуть тротуарну плитку. Цей варіант є надійним, т. к. опори замуровані в бетон і економний, але годиться тільки для літньої альтанки.

Спочатку ллють фундамент або викладають плитку. Каркас виготовляється окремо, встановлюється на стійки, закріплюється. Виходить міцна конструкція, яку можна підняти лише підйомним краном. Розміщення на узвишші від бетону передбачає настил підлоги, захищає від попадання вологи.

Альтанка з бруса

Цей вид альтанки підійде для тих, хто мріє сам побудувати нескладну конструкцію за своїм смаком, враховуючи умови рельєфу своєї ділянки, а також особливості передбачуваного використання.

Такі альтанки відрізняються великою різноманітністю за стилем, розмірами, внутрішнього обладнання. Головне врахувати всі деталі, щоб готовий виріб відповідав усім вашим потребам.

Реалізація проекту

Можна використовувати проекти альтанок з бруса, взяті в інтернеті, можна зробити на основі раніше побачених конструкцій. Важливо вказати розміри, види зі всіх сторін, розташування входу, вікон, кількість витратного матеріалу. Підготувавши всі необхідні креслення та інструменти, можна приступати до реалізації проекту.

Пристрій фундаменту

Альтанку з бруса краще всього встановлювати на стовпчастий фундамент – для цього краще використовувати готові блоки, але можна застосувати саморобні або встановити стовпи з цегли.

Блоки встановлюють у центрі, по кутах і по одному між кутовими, надаючи стійкість споруди. Для цього, на вибраному місці, потрібно вирити ями, засипати гравієм і встановити блоки.

Підставу альтанки

На підготовлені опори потрібно прикріпити брус, а до брусів лаги. По кутах підстави встановити вертикальні стійки з бруса для даху. Для влаштування стін застосувати брус по обраному вами дизайну будівлі – це можуть бути різьблені, гратчасті, щільні стіни.

При спорудженні даху потрібно створити пояс, що зв’язує всі стіни. Виконати обрешітку по напрямних і укласти покрівельний матеріал. У висновку необхідно застеляти підлогу і покрити всю альтанку антисептиком і фарбою.

З любов’ю виконана альтанка буде служити вам вірою і правдою дуже довгий час!

Фото будівництва альтанки своїми руками