Браслети з бісеру: 120 фото кращих ідей для початківців

Повчальний урок плетіння браслетів з бісеру своїми руками. Готова схема створення прикраси з фото і описом всіх етапів бісероплетіння.

Будь-яка дівчина любить прикраси. А якщо прикраси зроблені своїми руками, то це може стати початком цікавого хобі.

Красивий браслет своїми руками можна зробити за допомогою різнокольорового бісеру. Існує безліч різних технік плетіння браслетів з бісеру і кожна з них допоможе створити унікальні прикраси.

В інтернеті багато фото браслетів з бісеру і там вони виглядають як справжні витвори мистецтва. Як створити таку красу? Розглянемо докладніше.

Матеріали для створення браслетів

З чого буде створено браслет, залежить тільки від Вашої фантазії. Проте існує певний універсальний набір інструментів і матеріалів для створення шедеврів:

 1. Браслет збирається на волосінь, тонку металеву дріт або гумку;
 2. Звичайно ж, бісер. Сюди ж можна включити стеклярус, короткий стеклярус і різні намистини. Слід пам’ятати, що бісер відрізняється за розміром, і з цим теж пов’язано кілька технік плетіння.
 3. Голка для бісеру. Вона тонше звичайних швейних голок і легко проходить в отвір бісерини.
 4. Верстат для плетіння полотна. Це вже для тих, хто освоїв ручне бісероплетіння та бажає робити більш масштабні речі.
 5. Замочки. Зараз у відділах для хобі можна вибрати різноманітні замки для браслетів. Особливо вони актуальні для тонкого зап’ястя.

Техніки плетіння

Способів зробити красивий браслет безліч, і, щоб розглянути їх всі, знадобиться не один рік. Тут ми розглянемо, як зробити браслети з бісеру для початківців і більш складні варіанти.

Прості браслети або фенечки

Фенечки – найпростіший варіант браслетів з бісеру. Освоїти спосіб їх плетіння дуже просто. В результаті вийде браслет з бісеру своїми руками в найпростішому варіанті.

«Хрестик»

Для того щоб сплести фенечку в техніці «хрестик» знадобиться волосінь довжиною приблизно 40-50 см, бісер і дві голки для бісеру:

 1. Спочатку на середині линви закріпимо одну з половинок замочка. Якщо Ви плануєте плести цілісний браслет, то в середині ліски закріпіть першу бісеринку.
 2. З боків від першої бісеріни протягуємо по одній бисерине.
 3. З двох сторін в одну бісерину протягуємо волосінь – з правого і з лівого боків. В результаті вийде хрестик з бісерин.

З цього простого варіанту плетіння можна створити полотно, з’єднавши між собою «хрестики» у кілька рядів.

«Вісімка»

Трохи змінений варіант хрестика це вісімка. Ця техніка може використовуватися для більш фантазійних моделей браслета, наприклад браслет з бісеру і намистин або стеклярусу.

Від хрестика цей спосіб плетіння відрізняється великою кількістю бічних бісерін від 3 до 8.

«Квітка»

Цей цікавий спосіб плетіння дійсно нагадує за формою квітка з пелюстками-бисеринами, кількість яких від 6 до 10. Цей браслет з бісеру для початківців, його може зробити кожен по опису:

 1. Починаємо з замку, до якого прив’язуємо робочу волосінь. На волосінь набираємо кількість бісерін дорівнює кількості пелюсток. Замикаємо в коло.
 2. Нанизуємо ще одну бісеринку – це буде серединка квітки, і виводимо нитку через бісерину навпаки замикаючою.
 3. Між квітами можна зробити проміжки, нанизавши кілька бісерін на волосінь.

«Косичка»

Ще одна інструкція, як зробити браслети з бісеру легко і просто наводиться для так званих кісок:

 1. Для цього цікавого способу потрібно кількість лісок кратне трьом.
 2. На них набирають бісер на довжину в два рази перевищує діаметр браслета і плетуть косу.
 3. Закріплюють ліски на замку простим вузлом.

Варіанти цього простого способу плетіння різноманітні і можуть виглядати як справжні ювелірні прикраси.

Полотно

Вище були описані прості варіанти того, як зробити браслет з бісеру. Далі розглянемо більш складні майстер-класи виготовлення браслета з бісеру.

Плетіння полотна з бісеру процес не дуже простий і вимагає концентрації уваги. Головною особливістю в цьому вигляді плетіння є правильний підбір кольорів. З допомогою цієї техніки можна плести більш масштабні вироби.

Ручна робота

При класичному плетінні полотна можна створювати рахункові орнаменти, виплітати браслети з тематичними написами або малюнками. Для створення гарного малюнка можна навіть користуватися простими схемами для вишивки хрестом.

В інтернеті наведені докладні схеми для початківців, тут же розглянемо алгоритм плетіння полотна:

 1. Для початку потрібно визначитися з шириною вироби і підібрати кількість бісерін в ряду.
 2. Набираємо потрібну кількість бусинок, наприклад шість. Не забудьте приблизно в середині ряду вставити замочок.
 3. Далі на волосінь нанизуємо бісерину, перевертаємо виріб і пропускаємо волосінь через третю бісерину, знову набираємо бісерину і пропускаємо волосінь через п’яту.
 4. Перевертаємо виріб і все повторюємо знову.

Поєднання різних кольорів допоможе Вам створити свій неповторний браслет для індивідуального образу.

Плетіння полотна хрестиком

Це полотно виходить з’єднанням декількох рядів хрестиків і дозволяє отримати цікавий малюнок. Зробити його досить легко додаючи до вже готового браслету нові ряди з хрестиків.

Мозаїка

Ця техніка схожа на техніку полотно, відрізняється вона тим, що кількість бісеру на волосіні має бути непарною. Кожний ряд заповнюється через одну. У результаті виходить цікавий візерунок.

«Палять»

Ще одне цікаве плетиво, засноване на техніці полотна – «жгут». Відрізняється вона тим, що перший ряд замикають в кільце. Далі бісеріни вплітають як в полотні, закріплюючи волосінь в попередньому ряду через одну бісерину. В результаті вийде порожнистий всередині, об’ємний браслет. Виріб можна замкнути в кільце або закріпити з двох сторін замочок.

Плетіння на верстаті

Цей тип плетіння полотна з бісеру підійде для тих, хто розпочав виготовлення браслетів потоком або створює великі вироби. Плетіння на верстаті помітно скорочує час виготовлення будь-якого виробу.

Нитки на верстаті закріплюються, і через них простягається допоміжну нитку з бісером.

Браслет-спіраль

Для виготовлення красивих браслетів на дроті знадобиться тонкий дріт, закручена у вигляді спіралі. За допомогою кусачок відріжте потрібну кількість спіралей.

За крайнім бісеринам закріпіть дріт, загнувши її так, щоб при надіванні вона не дряпала руку. А далі все залежить від Вашої фантазії, наприклад, можна зібрати гарний браслет з бісеру і намистин, розташувавши їх на спіралі у певному порядку.

Браслет з бісеру і шпильок

Для цього цікавого браслета знадобиться багато шпильок, тонка гумка, бісер і Ваша фантазія. А далі все просто. На шпильки нанизують бісер так, щоб повністю заповнити довжину голки. Застібають кожну шпильку і нанизують шпильки на дві гумки. Гумки пропускають через головку і вушко шпильки.

В результаті виходить дуже цікавий і незвичайний браслет.

Рекомендації по плетінню бісером

 1. Для того щоб бісер не розсипався всюди, краще помістити його в спеціальний органайзер з осередками.
 2. Краще розподілити його за кольорами так, щоб вони не змішувалися один з одним.
 3. Для своїх шедеврів підбираєте ті кольори, які поєднуються з Вашим стилем одягу.
 4. Не беріть занадто товсту волосінь або дріт, вона погано затягується і лягає в рівне полотно вироби.
 5. Забезпечте себе хорошим освітленням і зручним місцем, адже плетіння браслета може тривати досить довго.

Плетіння з бісеру – захоплююче заняття, в результаті якої Ви отримаєте своє неповторне прикраса або зможете зробити подарунок для Ваших близьких.

Фото браслетів з бісеру