Бісероплетіння для початківців прості схеми плетіння і створення унікальних візерунків

Цікавий урок для початківців з описом всіх принципів і етапів бісероплетіння. Покрокові інструкції з фото кращих робіт та описом.

Бісероплетіння процес складний, але дуже цікавий. Цей вид творчості більше підійде посидючим людям, яким подобається займатися кропіткою роботою. До речі, готові вироби користуються попитом, як хенд-мейд, на піку популярності знаходяться народні напрямку. Зараз належить вивчити майстер-клас з бісероплетіння для початківців, основні методики цієї творчості і схеми.

Бісероплетіння для початківців: вибираємо матеріал

Будь-яке навчання починається з обговорення матеріалу. Бісероплетіння не виняток, від того, який матеріал буде використовувати майстер залежить естетика готової роботи.

Варто відразу виділити дешевий китайський матеріал, який привозиться у великих упаковках. Його купувати не рекомендується, так як шлюб займає деколи більше 40%. Матеріал відмінної якості зазвичай виробляється в Чехії або Японії.

Як класифікують:

 • по калібруванню;
 • розміру отвору;
 • матеріалом виготовлення.

Додатково можна виділити ще десяток окремих моментів, але початківцям цієї інформації буде досить для того, щоб швидко приступити до практики.

Інструменти для бісероплетіння

Хороший інструмент — запорука швидкої роботи, отримання від неї задоволення. Помилково вважати, що цей вид творчості не потребує професійному обладнанні.

Якщо хобі в майбутньому планується поставити на потік, то варто подбати про придбання:

 1. Якісної дроту.
 2. Волосіні.
 3. Різних типів ниток — силіконові, бавовняні, шовкові.
 4. Органайзер — в ньому плоскогубці, пінцет, ножиці, клей.

Голки це окрема складова, що вимагає уваги. Для бісероплетіння необхідно придбати набір ігор різної товщини і розміру, часом отвір у бісері настільки маленьке, що в нього ледь поміщається шовкова нитка. Далі треба розібрати інформацію про кращих інструкціях бісероплетіння.

Прості схеми для новачків

Починати зі створення яєць Фаберже не варто, при першій же проблемі відпаде бажання продовжувати творче захоплення. Перед створенням серйозних виробів, краще почати з звичних бабок, дельфінів, крокодилів. Є кілька нюансів:

 1. Чим простіше виріб, тим більше буде азарту продовжувати.
 2. Схеми простих робіт, які робилися ще в шкільному віці батьками, помітно змінилися. Ніколи не пізно спробувати свої сили в нових візерунках і техніках.

У розділах пропонується вивчити інструкцію з бісероплетіння для початківців.

Стрекоза

Щоб комаха вийшло красивим, бажано вибрати, як можна більше відтінків. Кінцевий обсяг бабки буде залежати від розміру бісеру з якого вона буде збиратися. Головне пам’ятати, що товщина дроту відповідає отвору в бісері. Для натхнення рекомендується вивчити покрокову інструкцію:

 1. можна Використовувати якісний чеський бісер — сірий, блакитний і ніжно-рожевий, 2 чорні намистини.
 2. Плетіння починається з набору 2 чорних намистин на дріт (0,33 мм). Далі до середини тільця чергуються ряди по 3 намистини блакитного і сірого кольору.
 3. П’ятий ряд — формуємо крила. Робиться невелика петля з дроту, на яку нанизуються рожеві намистини. Товщина нитки дозволить протягнути крила кілька разів в отвір намистин 4 і 6 ряду.

Завершальні 9 і 10 ряди залишають з 1 намистиною, формуючи хвіст.

Миша

Мишка плететься у кілька шарів. Робота дуже нагадує звичного крокодильчика, тому якщо раніше був досвід з ним, сплести забавний брелок точно вийде. В якості бази використовують волосінь, яка додасть виробу «тягучість». Колірна палітра — визначається фантазією майстра.

Дельфін

Зробити дельфінчика вже не так просто, як миші і бабку. Тут потрібна вправність і невеликий досвід. Об’ємний брелок робиться на основі товстої волосіні, саме вона гарантує стійкість конструкції. Щоб виріб добре тримався і не розтягувалося, отвір в бісері повинно бути трохи більше товщини базової нитки.

Якщо є тонка дріт, можна використати і її. У цьому випадку, носити брелок на ключі не рекомендується, так як розлом в базі зруйнує конструкцію ще в кишені або сумці.

Плетіння починається з носової частини. Чим далі до плавника, тим більше намистин буде нанизуватися на дріт або волосінь. В середині, конструкція йде на зменшення до хвостової частини.

Вертоліт

Виріб можна подарувати братові або батька на 23 лютого. Плететься вертоліт з допомогою звичної паралельної техніці (на її основі робиться крокодил). Чим менше будуть кристали бісеру, тим цікавіше і яскравіше буде кінцевий варіант. В якості бази використовують дріт, саме вона додає стійкість конструкції. Верхню частину (вертушку) можна зробити з пластику, використовуючи клей.

Крокодил

Класичне виріб в паралельному плетінні, основа бісероплетіння для початківців. Схема не змінюється вже протягом 20 років, допустити до роботи можна навіть школярів. В роботі використовується дрібний бісер різних кольорів, тонка волосінь і голка.

Нанизувати намистини рекомендується голкою, так як вибирати кожну пінцетом — трата часу.

Курча

Такі вироби зазвичай роблять до Великодня. Для виготовлення знадобиться жовтий і червоний бісер. Бажано вибирати матову і велику базу, у цьому випадку птах вийде об’ємної і красивою.

Щоб вона спокійно стояла на столі або полиці, необхідно нанизувати намистинки на велику волосінь. При правильному виборі основного матеріалу, ніяких труднощів не виникне.

Зайчик

Для виготовлення знадобиться кілька матових відтінків: червоний (ніс), сірий (основа тіла), білий (лапки), рожевий (внутрішня частина вух). Також робиться на підставі з дроту. Чим більшими будуть намистинки, тим більше буде обсяг вироби.

Метелик

Для виготовлення метеликів є безліч варіацій. Найголовніше цю саморобку можна носити навіть як брошки. Робиться на підставі скляного бісеру з невеликим отвором. Чим більше буде відтінків, тим красивіше вийде результат.

Мишко

Для виготовлення красивого ведмедика, якого не соромно подарувати, знадобитися не менше 3 метрів волосіні. Щоб виріб було зручно плести, бажано вибирати якісний і великий бісер.

Нанизувати намистинки краще з допомогою голки, це набагато швидше і зручніше. Ряди формуються по техніці паралельного плетіння, про які говорилося раніше.

Сніжинка

Нудні пластикові іграшки на ялинці можна замінити справжнім витвором мистецтва. Сніжинки робляться на основі тонкого дроту і кристалів бісеру. Така прикраса буде відображати гірлянду і точно запам’ятатися гостями.

до Речі, бісероплетіння своїми руками добре розвиває моторику після переломів та травм.

Ромашка

Букет з ромашками може зайняти перше місце на шкільній виставці. Досить докладно вивчити представлений майстер-клас, щоб за кілька ввечері створити красиве виріб.

Для роботи знадобиться кілька типів бісеру, відтінки: коричневий (для горщика), білий (для пелюсток), жовтий (для серединки), зелений (для стебла і листя). В якості основи використовують тільки тонкий дріт.

Бісероплетіння для дітей включає створення великих і нескладних композицій, які додають процесу азарт.

Плетіння браслетів з бісеру

Цей вид виробів робиться десятками технік. Бісер дозволяє навіть робити іменні вироби, які вже протягом 20 років даруються друзям в таборі і школі. Щоб зробити гідний подарунок близькій людині, рекомендується вивчити схеми. Тут як новачок, так і професіонал зможе знайти ідею для своєї творчості.

Фото бісероплетіння для початківців