Береза з бісеру – 80 фото з описом і покрокової інструкцією

Майстер-клас для початківців з описом як сплести красиву і незвичайну березу з бісеру своїми руками. Фото готових виробів від майстринь.

Береза з бісеру – чудовий елемент декору і така виріб з бісеру стане дивовижною складової оформлення і чудовим подарунком для близьких людей. Такий подарунок буде високо оцінений, тому що все створене своїми руками, цінується вище, ким куплене в магазині.

Створити таке дерево дуже просто, а головне – на нього не потрібно багато часу. Щоб виріб виглядав на належному рівні, варто ретельно вивчити майстер-клас, як зробити березу з бісеру.

Правила для початківців майстринь

Існує велика різноманітність варіантів створення даного дерева: воно може бути літніх, зимових, або осінньо-весняним. Ця покрокова інструкція про створення річної берези, з якою впораються і початківці, і досвідчені майстрині.

Великий плюс такої роботи в тому, що тут немає складних елементів і дрібниць, а для роботи знадобляться лише декілька відтінків бісеру.

Підготовча стадія

Усі матеріали, представлені у даному майстер-класі, розраховані на дерево висотою приблизно 25 див. Звичайно, при бажанні, її можна зробити будь-якого розміру, але головне – вірно розрахувати матеріали.

Для її створення необхідно наступне:

 • Змішаний бісер: потрібні світло-або яскраво-зелені відтінки.
 • Бісер рожевого і жовтого відтінку для декору окремих частин берези.
 • Товстий дріт або дріт для створення основи стовбура.
 • Дріт діаметром 0,3 мм для створення гілок.
 • Акрилові фарби або гуаш чорних і білих відтінків.
 • Грунтовка.
 • Гіпс.
 • Нитки муліне зелених відтінків.
 • Клей ПВА.
 • Акриловий лак.
 • Декоративна ємність для дерева.
 • Алебастр.

Формування гілок

Для початку потрібно сплести з бісеру гілочки берези. Для них необхідно нарізати дріт 0,3 мм на частини довжиною від 30 до 40 див., щоб гілки вийшли різними. Далі потрібно плести гілочки за схемою:

Треба надіти на дріт вісім бісеринок, зробити петельку і закрутити її кілька разів. Після того, як перша петелька зроблена, знову надіти на цю ж дріт вісім бісеринок і закрутити в кілька оборотів, з’єднавши з першим листком.

Далі потрібно продовжити плетіння до досягнення необхідної кількості листочків. Коли буде досягнуто потрібну кількість сплетених деталей, треба скрутити дріт і обрізати зайві кінці. У цій інструкції по створенню берези з бісеру, потрібно пам’ятати, що кількість гілочок обов’язково повинна бути кратна трьом.

Коли все готово, необхідно зробити з одержаних гілочок великі гілки. Для цього потрібно з’єднати всі деталі по три. Після цього, з великих гілок збирається верхівка дерева. Потрійні гілки знову скручуються між собою.

Створення стовбура

На наступному етапі берези з бісеру своїми руками потрібно зробити стовбур. Для цього необхідно взяти товсту дріт, скласти її навпіл і скріпити з кінцями гілочок верхівки, потім скручувати її до самого кінця, тим самим створюючи основу стовбура.

Решту гілки прикріплювати до основи стовбура. Бажано приєднувати їх близько до верхівки, так береза буде виглядати шикарно.

Після цього знову потрібно зробити ще одну верхівку, яку необхідно прикріпити трохи нижче першої верхівки.

Далі створити одну велику гілку: скріпити п’ять невеликих гілочок між собою, і прикрутити її трохи нижче, ніж дві перші верхівки.

Інші гілки скріпити між собою по п’ять штук, та прикріпити до основи стовбура.

Робота над підставкою

На муліне необхідно нанести клей і обклеїти ними стовбур і гілки. Між нитками не повинно бути ніяких відстаней.

З гіпсокартону вирізати підставку будь-якої форми і розміру, бажано не робити її дуже маленькою. На її наноситься грунтовка, після цього гіпс, і в середину поміщається береза.

Після того, як гіпс висохне, гіпсом потрібно замазати дріт.

На наступному етапі необхідно змішати гіпс і клей ПВА один до одному з додаванням невеликої кількості води. Цей розчин нанести на стовбур берези.

Декорування вироби

Після висихання вироби, на нього наноситься спочатку чорна, а потім біла фарба. Підставку можна декорувати бісером: на неї наносяться крапельки клею, на яких триматимуться бісеринки.

Для початківців підійде і такий варіант: можна зробити в підставці невеликі дірочки і увіткнути в них гілочки з бісеру. Тут як раз стане в нагоді рожевий бісер.

Завершальний етап

Коли основна робота готова, можна приступити до створення сережок. Для них потрібно жовтий або коричневий бісер. Для них на тонкий дріт, довжиною 25 см одягнути одну бісеринку і закрутити кілька разів. Далі нанизати кілька бісеринок в обидва кінця і також скрутити. Сережки прикріпити до гілочок. Прекрасний подарунок, створений своїми руками, готовий.

Складний варіант виготовлення берези

Якщо попереднє дерево з бісеру, вийшло легко, можна спробувати інший варіант створення берези, трохи складніше, але такий же цікавий, як і попередня робота.

В інтернеті можна знайти безліч майстер-класів берези з бісеру з покроковим фото для початківців або спробувати такий варіант як зробити березу з бісеру.

Підходящі кольори для різноманітних виробів

Тими ж способами можна зробити і осінню та зимову березу, необхідно лише взяти інші відтінки бісеру. При створенні річної берези не варто брати занадто темні кольори бісеру або стеклярусу, або можна розширити колірну палітру прозорим або жовтим бісером в маленькій кількості.

Матеріали для роботи

Для створення берези з бісеру своїми руками потрібні:

 • Різноманітність зелених відтінків бісеру.
 • Товстий дріт або дріт для підстави.
 • Дріт трохи тонше для гілок.
 • Акриловий лак.
 • Гуаш або акрилові фарби.
 • Флористична стрічка.
 • Алебастр.
 • ПВА.
 • Підставка або ємність під готове виріб.

Формування гілок дерева

Для формування гілок потрібно надіти на дріт вісім бісеринок і скрутити їх в кілька оборотів. Це буде кінчик гілки. Після цього відступити з двох сторін від центру по одному сантиметру і надягти на дріт знову за сім бісеринок, знову створюючи петельки. Продовжувати до тих пір, поки з кожного боку не буде по шість петель, скрутити кінці один з одним.

Для верхівки дерева необхідно зробити як мінімум п’ятнадцять гілок, кожна з яких за дев’ять петель. Для всього іншого – п’ятдесят п’ять гілок з одинадцятьма петлями.

Створення крони

Далі гілочки необхідно з’єднати між собою. З’єднати трійками гілочки з дев’ятьма петлями і точно також з’єднати також трійками гілки з одинадцятьма петлями.

загалом має вийти п’ять гілок для верхівки і дев’ятнадцять – для решти. За допомогою ниток пришити до них тонкий дріт.

Формування основи дерева

Можна зробити подвійну березу, для неї буде потрібно два стовбура. Подвійна береза виглядає дуже красиво в інтернеті можна знайти безліч фото берези з бісеру подвійного типу.

Для такої вироби потрібно в одній частині з’єднати по три гілки, а в іншій частині скрутити між собою дві гілки. Таким чином, вийдуть дві верхівки. Дві верхівки обмотуються ниткою, до них же прикріплюється дріт.

Після цього до дроту потрібно прикріпити гілки по одній. Для основного стовбура знадобляться три гілки для головної частини і дванадцять – для решти. Для другого стовбура знадобляться дві гілки для верхівки і сім гілочок для решти.

Складання всіх частин разом

Стовбури потрібно скріпити один з одним за допомогою флористичної стрічки або ниток муліне. Основою ствол повинен бути німого більше другого. У ємність для деревця постелити поліетиленом.

Алебастр розвести з водою до отримання в’язкої консистенції. Дерево поставити в формочку, закріпити на її підставі і залити отриманою масою. Почекати до застигання консистенції, потім дістати дерево з формочки, і зняти поліетилен.

Змішати в рівних частках алебастр, клей ПВА, також можна додати невелику кількість води. Отриману консистенцію нанести на стовбур і гілки у кілька шарів.

Перед кожним нанесенням наступного шару краще почекати, коли підсохне перший. Ножем нанести зарубки на дереві, щоб воно виглядало як справжнє.

Завершальний етап

В кінці дерево необхідно пофарбувати. Гілки покриваються білим акрилом або гуашшю. Після того, як вони підсохнуть, можна намалювати смужки за допомогою чорного акрилу.

На підставці можна створити височини і поглиблення з допомогою полімерної глини, або ж просто обсипати її бісером як у попередньому варіанті. В самому кінці виріб можна покрити акриловим лаком.

Фото беріз з бісеру