Баня на дачі своїми руками – 100 фото кращих проектів та дизайну

Огляд готових проектів сучасної лазні на дачі, а також покрокова інструкція по зведенню своїми руками. Фото, схеми, креслення, розміри.

Невелика лазня служить невід’ємним елементом дачного відпочинку. Сучасні виробники пропонують масу різних варіантів готових лазень для дачної ділянки. Однак при бажанні подібну споруду можна побудувати і самостійно, максимально адаптувавши його для особистих потреб.

При грамотному підході до вирішення питання саморобні конструкції за своїми експлуатаційними і естетичними характеристиками нічим не відрізняються від лазень готових на дачі.

З чого почати?

Плануючи самостійну зведення баньки на дачній ділянці, попередньо треба розібратися з цілим рядом питань.

Почати підготовку необхідно з вибору проекту. Потім при відсутності достатнього досвіду в сфері будівництва корисно ознайомитися з теоретичною частиною будівельних робіт зі зведення лазні.

Обміркувати розміщення будови і підведення до нього комунікацій, закупити всі необхідні для роботи матеріали. Після цього можна приступати до внутрішнього облаштування та оздоблення приміщення.

Останнім етапом стане покупка або самостійне виготовлення меблів для лазні.

Де розмістити баню на ділянці

Маючи дачним ділянкою невеликій площі важливо при виборі місця для будівництва лазні взяти до уваги вимоги техніки безпеки та рекомендації фахівців щодо вибору місця для цієї споруди.

Найзручніше розмістити баню на ділянці так, щоб вхід у неї було видно з вікна дачного будинку. Це дозволить контролювати процес топки.

По можливості будова розміщують на піднесеному місці, ближче до ставу, річки або озера.

Правила техніки безпеки забороняють прилаштувати баньку до основного споруді на ділянці.

При виборі місця для особистої лазні має сенс врахувати розміщення на ділянці комунікацій (електрики і водопроводу), близькість джерела води (колодязя або свердловини), розташування інших будівель.

Вибір матеріалів для будівництва

Варіантів на сьогоднішній день існує чимало.

Баня з дерева

Традиційним матеріалом для споруди лазні є дерево. Вибравши його в якості основного матеріалу, нескладно заощадити на утеплювачі.

До переваг цього матеріалу відносять екологічну безпеку і простоту зведення.

До основних недоліків можна віднести високу вартість матеріалу, необхідність додаткової захисної обробки деревини і регулярного обслуговування будови.

Каркасні конструкції

Маючи у своїй основі деревину, каркасні споруди все таки відносяться до іншої групи будівель з причини їх низької вартості і універсальності.

Каркасні лазні дуже затребувані, оскільки є самим бюджетним варіантом. Крім того, вартість фундаменту для них теж не висока.

Цей тип відрізняється великою швидкістю монтажу, а також передбачає використання найрізноманітніших проектів для будівництва.

Лазні з інших матеріалів

Цегла про будівництво лазні на дачній ділянці використовують рідко. Пояснюється це високою вартістю фундаменту для такої будови. В цілому зведення цегляної лазні вимагає чимало часу, коштів і сил від власника ділянки.

Застосування піноблоків недоцільно з-за їх низької стійкості до впливу вологи. Застосовуючи такий матеріал, слід додатково подбати про захист стін від води.

Лазня з арболіту відрізняється низькою вартістю, тривалим терміном експлуатації і хорошою здатністю зберігати тепло всередині приміщення. Зустрічаються блокові і монолітні конструкції.

Для внутрішньої обробки дачної баньки найчастіше застосовують вагонку. Цей матеріал володіє всіма необхідними для банного приміщення властивостями, безпечний, відрізняється низькою вартістю.

В силу специфіки приміщення не слід використовувати матеріали, що мають лакофарбове покриття, здатне при нагріванні виділяти токсичні речовини.

Для обробки стелі в області печі та димаря рекомендується застосувати азбест для безпеки будови при експлуатації.

Розмір лазні

Якщо подивитися фото лазні на дачі, то можна прийти до висновку, що оптимальний розмір будови складає 8 на 6 метрів. Такий площі достатньо для облаштування комфортного приміщення для миття, кімнати для відпочинку і невеликий веранди. При бажанні в такій споруді можна помістити душову і санвузол.

На жаль обмежена площа дачної ділянки не завжди здатна вмістити таку будову. У цьому випадку можна спорудити міні лазню розміром 4 на 3 метри з невеликою кімнаткою для відпочинку і парильнею.

У разі, коли площа ділянки дозволяє, можна підібрати проект більш просторого споруди.

Особливості проектування лазні

На підготовчому етапі вибір готового проекту або його самостійна розробка є найважливішим кроком. Саме від грамотного проектування залежить комфорт будови.

Крім того, наявність проекту дає можливість правильно розрахувати витрату необхідних будматеріалів, і продумати всі етапи зведення споруди.

При самостійному проектуванні слід взяти до уваги кілька основних правил.

  • Оптимальна висота стелі в приміщенні повинна становити близько 2 метрів для збереження тепла і зручності користування.
  • Двері рекомендується орієнтувати в південному напрямку, а віконні прорізи по можливості повинні дивитися на захід.
  • Для грамотно розподілу тепла розмір дверей повинен становити 180 см на 60-80 див.
  • Особливу увагу слід приділити системі вентиляції повітря і зливу води.
  • Не рекомендується для внутрішньої обробки використовувати хвойні породи, здатні виділяти смолу.

При плануванні внутрішнього розташування кімнат і оснащення важливо поєднати функціональність приміщення і ефективність розподілу тепла. Цікаві та корисні ідеї можна знайти, подивившись фото лазні всередині.

Порядок будівництва

Вирішуючи, як побудувати лазню, необхідно ознайомитися з порядком здійснення всіх робіт.

Першим кроком при зведенні лазні незалежно від конструкції та застосовуваних матеріалів стане розчищення ділянки і влаштування фундаменту.

На другому етапі необхідно побудувати стіни або зібрати каркас. Роботи необхідно виконувати у відповідності з технологією, передбаченої для даного виду будматеріалів.

Закінчивши зведення стін, приступають до монтажу даху. Спочатку необхідно встановити каркас, на ньому закріпити обрешітку і покрівлю.

Наступним етапом стануть зовнішні роботи по оздобленню будівлі. Після їх закінчення можна приступати до спорудження підлоги, встановлення печі та димаря.

Останнім кроком стане внутрішня обробка будови.

Швидкість і вартість зведення лазні на дачі безпосередньо визначається видом застосовуваних для будівництва матеріалів.

Піч для лазні

Важливим елементом при облаштуванні лазні будь-якого типу служить піч. Сучасні виробники пропонують широкий вибір електричних моделей, розрахованих на опалення лазні.

Перевагою електричного пічного обладнання служить відсутність необхідності запасати дрова і монтувати димар. Сучасне обладнання відрізняється економічністю, і дає достатню кількість тепла при низькій витраті енергії.

Електричні печі для лазні мають в своїй конструкції спеціалізованих модуль для нагрівання каменів. Це дає можливість не просто швидко прогріти приміщення і зберегти тепло, але і організувати парилку.

Ще однією перевагою застосування електрообладнання для опалення лазні є відсутність чадного газу. Але при установці і експлуатації важливо не забувати про електробезпеки.

Дров’яна піч служить традиційним способом опалення лазні, а ось вугільна не годиться з-за специфічного запаху, виділюваного паливом при згорянні.

Димовідвід

При установці в лазні звичайної дров’яної печі необхідно грамотно змонтувати димовідвід. Це обов’язкова вимога безпечної експлуатації пічного опалення. При неякісному облаштуванні пічної труби зростає ризик загоряння споруди та отруєння чадним газом.

Фахівці рекомендують придбати готове пічне обладнання або скористатися послугами професіоналів.

Будівництво лазні на дачній ділянці своїми руками дає можливість помітно заощадити кошти і побудувати оптимальну для себе конструкцію за порівняно короткий період.

Фото лазні на дачі