Амігурумі гачком поетапно – вчимося робити красиві іграшки (75 фото ідей)

Фото кращих ідей по створенню Амігурумі гачком в домашніх умовах. Покрокова інструкція для початківців, а також фото готових робіт для прикладу.

Культурні особливості країн часто розходяться і стають популярними по всьому світу. Амігурумі – приклад такої культурної особливості. Батьківщиною м’яких і милих іграшок є Японія, але вони здобули величезну популярність як в Росії, так і за кордоном. Багато хто навіть присвячують своє життя іграшкам і продають їх. У статті піде мова, як правильно в’язати амігурумі гачком.

Що таке амігурумі

Амігурумі – це японська техніка в’язання маленьких іграшок як спицями, так і гачком. Останнім часом в’яжуть гачком ці іграшки все більше, бо гачок дозволяє легко робити хитромудрі візерунки. Розміри іграшок досить мініатюрні, вони рідко перевищують 10 сантиметрів у висоту, але деякі воліють в’язати великі іграшки.

Іграшки воліють робити з чорними круглими очима і милими носиками. Їх найчастіше роблять у вигляді тварини – баранчика, зайчика, котика, але також роблять і у вигляді неживих предметів – сонечка, тортиків, машинок.

З’явилося амігурумі п’ятдесят років тому, коли в Японії все частіше чулося слово «кава», що означає щось миле й гарне. Символом цього поняття стало кошеня Hello Kitti. Цей кошеня відразу сподобався жителям Японії, а після бренд став відомим по всьому світу. В інтернеті є незліченні фото амігурумі від натхнених володарів.

Відмінності від звичайних іграшок

Іграшки амігурумі мають суттєві відмінності від звичайних іграшок:

  • В першу чергу – пропорції. Голова у амігурумі завжди непропорційно велика. Голова завжди має милі чорні оченята-гудзики.
  • Японці – прихильники мінімалізму, в тому числі в іграшках, тому найчастіше амігурумі в’яжуть з прядива одного кольору.
  • Розміри. Амігурумі мають маленькі розміри, не більше десяти сантиметрів у висоту, але бувають і винятки.
  • Техніка в’язання. Для в’язання амігурумі не використовують гачки, якими бабусі в’язали кофти і шкарпетки. Для їх в’язання використовую маленькі гачки.

Правила в’язання

Як зв’язати амігурумі за схемами, можна знайти в інтернеті, але існують певні поради в’язання. Іграшки в’яжуть по колу не використовуючи петлі підйому. Це необхідно, щоб на полотні іграшки не було порожніх просторів і отворів.

Щоб в’язати іграшку, використовують спеціальне чарівне кільце (в схемах позначається як КА — кільце амігурумі).

В основному в’яжуть амігурумі тільки стовпчиками без накиду. Такий метод дозволяє зробити полотно повністю без отворів і суцільним, з щільними рядами.

Перед початком в’язання варто звернути увагу на рекомендований розмір гачка для пряжі. Для в’язання амігурумі варто брати завжди гачок на розмір менше, це потрібно для створення щільних рядів, щоб наповнювач не вилазив із іграшки.

Для наповнювача використовується синтепон. Вату не використовують, так як вона з часом може почати комковаться і втратити форму.

Для зменшення числа петель в ряду не пропускають стовпчик, так як на його місці буде дірочка. Для убавки роблять спеціальне провязування двох стовпчиків разом, що робить з двох петель одну.

Перед в’язанням амігурумі за схемами варто вивчити і записати позначення петель. Схеми в’язання амігурумі є у вільному доступі.

З’єднання деталей

Часто іграшки складаються з декількох деталей, наприклад, тіла, голови і кінцівок. Найпростіший спосіб з’єднання – зшивання, але тоді лапи не будуть рухатися. Щоб вони рухалися, використовують шарніри.

Для з’єднання шарнірами деталей спочатку їх треба скріпити між собою і перевірити на стійкість.

Одяг для амігурумі

Одяг для іграшок амігурумі в’яжуть також одноколірну. Найчастіше колір одягу роблять відразу на тулуб, а не в’яжуть додаткові елементи гардеробу, щоб не надавати іграшці зайвої багатошаровості. Тобто для сукні кошеняті, наприклад, в’яжуть рукава синім кольором, а далі продовжують руді лапки. Для суконь дов’язують волани. Деякі ж роблять одяг знімною, і в’яжуть різну одяг.

Основа основ – в’язаний куля

Куля в’яжуть, використовуючи принципи в’язання кола.

В кільце амігурумі зв’язати шість стовпчиків без накиду. Стягнути кільце, відзначити початок низки будь контрастною ниткою, пров’язати шість надбавок. У третьому ряду слідувати схемі – один стовпчик без накиду, одна надбавка.

У четвертому ряду – одна надбавка, два стовпчики. У п’ятому ряду – одна надбавка, три стовпчики. Перевернути в’язання і відрізати хвостик у центрі кола.

Щоб зв’язати ідеальний куля, треба зв’язати ще п’ять рядів без змін (без надбавок і без убавок). Далі треба буде зв’язати ще 5 рядів, використовуючи замість надбавок непомітні убавки.

11 ряд: три стовпчика без накиду, убавка.

12 ряд: два стовпчики без накиду, убавка.

13 ряд: стовпчик без накиду, убавка.

На цьому етапі треба наповнити кулю синтепоном, рівномірно розподіляючи його.

14 ряд: 6 убавок.

15 ряд: витягаємо довша нитка, обрізати. Всилити нитку в голку і зашити отриману дірочку в кінці в’язання. Треба закріпити нитку і обріжте залишки. Ідеальний куля готовий.

Таким чином в’яжуться голови амігурумі, різні м’ячики, смайлики. За цим принципом можна пришивати до кулі елементи (лапки, очка, носики, хвостики) і отримувати велику кількість маленьких милих іграшок.

Зайчик за годину

Зайчик за годину — це просте амігурумі для початківців. Розглянемо, як зробити просте амігурумі для початківців.

Для зайчика знадобиться пряжа сірого кольору з бавовни, наприклад, Alize Cotton Gold, гачок 2,5 мм, контрастна нитка, голки для пришивання, ножиці, чорна нитка для шиття, чорні намистини для очей і синтепон.

В кільце амігурумі треба пров’язати шість стовпчиків без накиду. Затягнути кільце, взяти контрастну нитку і відзначити початок ряду.

У другому ряду в’язати за схемою – два стовпчики без накиду, надбавка. У третьому ряду вісім стовпчиків без накиду.

Хвостик на початку в’язання треба закріпити і обрізати. Треба вивернути в’язання і у четвертому ряду два рази повторити – два стовпчики без накиду, одна убавка.

У п’ятому і шостому ряду треба в’язати по шість стовпчиків без накиду. Нитка витягнути, залишити хвостик для пришивання і обрізати. Треба в’язати ще одне отримане вушко.

Для в’язання тіла треба в кільце амігурумі зв’язати шість стовпчиків без накиду. Стягнути кільце, відзначити початок ряду, зв’язати шість надбавок. У третьому ряду шість разів повторити – один стовпчик без накиду, одна надбавка.

У четвертому ряду повторити – одна надбавка, два стовпчики без накиду. Хвостик в центрі закріпити і відрізати. З 5 по 13 ряд в’язати по 24 стовпчика без накиду.

Тепер треба пришивати вушка. Їх треба пришивати на самому верху голови. Хвостики вивести всередину, зв’язати їх і обрізати.

На шостому рядку посередині голови треба вишити Х – це буде ротик зайчика. Нитки закріпити і відрізати. На відстані двох стовпчиків від рота з обох сторін пришити намистини – це будуть очі зайчика.

14 ряду тіла повторювати – стовпчик без накиду, убавка. Наповнити зайчика синтепону і зв’язати 15 ряд (8 убавок). Витягнути хвостик і обрізати, залишивши на зшивання. Витягнути контрастну нитку.

Всі задні полупетли зшити між собою, закріпити і обрізати.

Для в’язання лапок зробити три повітряні петлі, в другу петлю від гачка зв’язати два стобика без накиду – лапка готова. Таких треба зв’язати ще три.

Лапки повинні перебувати під очима на місці передніх і задніх лапок.

Залишилося зв’язати хвостик. В кільце амігурумі зв’язати шість стовпчиків без накиду. Нитка витягнути, стягнути кільце, обрізати нитку. Пришити на місце хвостика.

В’язання амігурумі, милих м’яких іграшок, може стати не тільки захоплюючим хобі, але й джерелом доходу. Милі прикраси інтер’єру стають все популярніше останнім часом.

Фото амігурумі гачком